Cumhurbaşkanı Erdoğan'la müteahhit arasında sıkı pazarlık: Ne diyor bu ya? Değiştirelim bunu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahnede Darülaceze Hizmet Şehri projesinin yetkilisi ile sıkı bir pazarlık gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun? Hamza Bey değiştirelim bunu." dedikten sonra projenin bir sonraki yıl mayıs ayında bitmesi için söz aldı.

Gündem 20.05.2022, 16:15 20.05.2022, 17:03
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutköy Yassıören'de Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri temel atma töreninde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının sonunda projeyi yapan firmanın yetkilisiyle arasında geçen diyalog dikkatlerden kaçmadı.

"DÜNYADA TEK ÖRNEK OLACAK"

''Bugün Türkiye en iyi işleyen, en kuşatıcı sosyal destek hizmetine sahip ülkedir.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Darülaceze Sosyal Hizmet şehri bittiğinde dünyada bu işin tek örneği olacak. Ülkemiz gibi bir başka örnek yoktur. Gükümete geldiğimizde yılda 2 milyar TL olan yardım bütçesini 100 milyar lira sınırına getirdik. İnşallah el birliği ile bu güzel projeyi kısa sürede tamamlayarak milletimizin hizmetine sunacağız.'' ifadelerini kullandı.

''NE DİYOR BU YA?''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının ardından sahneye projeyi yapan firmanın yetkilisi çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sahnede Darülaceze Hizmet Şehri projesinin yetkilisi ile sıkı bir pazarlık gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burayı ne zaman bitireceksiniz?" diye sordu. Projeyi yapan firmanın yetkilisi "36 ay efendim" şeklinde cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ne diyor bu ya? Sen nasıl Fatih torunusun?" şeklinde tepki vererek müteahhite kızdı.

"GEREKİRSE VARDİYALARI DEĞİŞTİR 1 YILA BİTSİN"

Firma müdürünün süreyi 30 aya düşürmesine razı olmayan Cumhurbaşkanı Erdoağn, "Ne yapıyorsun sen? Hamza Bey 36'dan başlayıp 30'a indi. Ne diyor bu? Bu müteahhiti değiştirelim biz. 24 ay yaparım diyor bak. Olmaz olmaz. Sen Kanuni Sultan Süleyman'ı duydun mu? Süleymaniye'yi ne kadar zamanda bitirdi? 1 yılın altına düşürdü mü? İcabında vardiya sistemini değiştireceksiniz. Burada kimse rahatsız olmaz sen merak etme. Gece gündüz full time çalışacaksınız. 24 saat çalışacaksınız, önümüzdeki yıl bugünlerde burayı bitirmeniz lazım. Gerekirse vardiyaları değiştir, 1 yıla bitsin" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 1 yıl içinde tamamlanması talimatı yoğun alkış aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!