Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile görüştü

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Gündem

23.01.2024, 21:58

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Kırgızistan ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel konular ele alındı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Caparov, görüşmede, Türkiye’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Kırgızistan’ın bağımsızlığının 30. yıl dönümünü tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 30 yıl önce Kırgızistan’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ve Bişkek’te ilk büyükelçilik kuran ülke olduğuna dikkat çekerek, kardeş Kırgızistan’ın istikrar, refah ve kalkınmasına destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

Geçen 30 yıl içerisinde Türkiye-Kırgızistan ilişkilerinin her alanda geliştiğini ve kurumsallaştığını görmekten memnun olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl aynı zamanda iki ülke ilişkilerini stratejik ortaklık seviyesine yükseltmelerinin 10. yıldönümü olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Kırgızistan arasında gücünü müşterek dil, din, kültür ve tarihten alan stratejik iş birliğinin daha da güçleneceğine inandığını dile getirdi.

İki lider, Türkiye ile Kırgızistan ilişkilerini derinleştirecek adımlar atmayı sürdürecekleri hususunda mutabık kaldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading