banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine'yi topluyor! Kritik konular masada

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde toplanacak. Toplantıda, iç ve dış gündem, ekonomiye ilişkin gelişmeler ve 81 ilde yapılacak olan 500 bin konutlu sosyal konut projesi ele alınacak. Toplantının ardından Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.

Gündem 22.08.2022, 01:59 22.08.2022, 08:06
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine'yi topluyor! Kritik konular masada

Sonuncusu 1 Ağustos'ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın bu ay için ikinci kez yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleşecek zirvede önemli gündem başlıkları masada olacak. 

EKONOMİ VE DEV KONUT PROJESİ ÖNCELİKLİ KONULAR

Kabine gündeminde üst sırada ekonomide atılan ve atılacak adımlar yer alacak. Vatandaşın alım gücünü koruma ve temel ihtiyaçlarına ulaşımını kolaylaştıracak hamleler bunun başında geliyor. Bu kapsamda başta 150 bin olarak planlanan ve yan formüllerle sayının 500 bine kadar çıkarılacağı ucuza sosyal konut projesi ile ilgili atılacak adımlar kabinede masada olacak ve ilgili bakanlar konuya dair sunumlarını gerçekleştirecek. Yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Tarım Kredi Kooperatif Markeleri ekseninde başlatılan kar amaçlı olmayan satışlarla ucuz gıda hamlesinde son durum ve atılacak adımlar konuşulacak.

FAİZ İNDİRİMİ DE MASADA

Girişimciyi, esnafı ve tüketiciyi faize ezdirmeme politikası kapsamında adım adım düşürülen faizle ilgili gelinen son durum da kabine toplantısında değerlendirilecek. Bilindiği gibi Merkez Bankası'ndan geçtiğimiz hafta 100 baz puanlık bir indirim daha gelmişti.

TERÖRLE MÜCADELE VE SURİYE 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a İçişleri, Dışişleri ve Milli Savunma Bakanları tarafından terörle mücadele ve hem yurtiçi hem yurtdışında atılan adımlar, hazırlıklar aktarılacak. Suriye'de muhalifler ve Esad rejimi arasında bir uzlaşma zemini oluşturulmasına ilişkin düşünülen girişimler de kabinede değerlendirilecek. Bilindiği gibi bu adımla ilgili olarak Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de destek vermiş ve mülteci sorunu ve bölgesel istikrar için değerlendirilmesi gerektiğini aktarmıştı.

ERDOĞAN MİLLETE SESLENECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca Kabine'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gerçekleştirdiği görüşmeler ve Ukrayna ziyareti ile Zelenskiy temaslarını değerlendirecek ve kabinede bundan sonrası için neler yapılabileceği konuşulacak. Kabine toplantısının ardından alınan son dakika kararlarını açıklamak için Cumhurbaşkanı Erdoğan millete sesleniş konuşması yapacak.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!