banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da oyunu kullandı: İki turlu ilk seçime şahit oluyoruz

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi için İstanbul’da Saffet Çebi Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Erdoğan burada yaptığı açıklamada "Dünya tarihinde yüzde 90'a varan bir katılımla gerçekleşen bir ülke yok. Türkiye demokratik bir mücadelesini en güzel bir şekilde verdi." dedi.

Gündem 28.05.2023, 12:22 28.05.2023, 12:36
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da oyunu kullandı: İki turlu ilk seçime şahit oluyoruz

Türkiye, adayların yüzde 50 barajını aşamaması nedeniyle ikinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için bugün sandığa koştu.

Milyonlarca vatandaş oyunu kullanıp ülkeyi hangi liderin yöneteceğine karar verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oyunu kullanmak üzere İstanbul Kısıklı'daki evinin yakınında bulunan Saffet Çebi Ortaokulu'na geldi.

Eşi Emine Erdoğan'la birlikte okula gelen Erdoğan, burada kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet etti. Emine Erdoğan ile İstanbul'da oyunu kullanan Erdoğan, oy vermek için sırasını bekledi. 

ERDOĞAN OYUNU KULLANDI

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Üsküdar’da Saffet Çebi İlkokulu’nda oyunu kullandı.

''DÜNYA TARİHİNDE YÜZDE 90'A VARAN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞEN BİR ÜLKE YOK''

Oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

''Şimdi burada partiler yok. Bir metre boyunda oy pusulası yok. Sadece 2 aday söz konusu. İnanıyorum ki çok seri biçimde oylama bitecektir. Ancak Türk demokrasi hayatını cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk defa böyle bir oylama şahit olduğumuz vakıa. Ve bu dünya tarihinde yüzde 90'a varan bir katılımla gerçekleşen bir ülke yok. Türkiye demokratik bir mücadelesini en güzel bir şekilde verdi. Ülkemiz milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan diliyorum. Katılımın da rehavete bulaşmadan gerçekleşmesini de vatandaşlarımızdan rica ediyorum.''

 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!