Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrrail'in saldırılar Nazileri aratmıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsrrail'in saldırılar Nazileri aratmıyor

 İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5'inci Genel Kurulu'na bir video mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm dünyanın gözleri önünde İsrail'in işgalci güçleri çoğu çocuk ve kadın 28 bin Filistinli kardeşimizi canice şehit etti. İsrail'in doğrudan sivilleri hedef alan bombardımanları sonucu 67 binden fazla Filistinli masum yaralandı. İbadethaneler, okullar, hastaneler ve sivil altyapıya dair ne varsa İsrail'in Nazileri aratmayan saldırılarının hedefi oldu." diye konuştu.

Gündem

10.02.2024, 11:42

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5'inci Genel Kurulu'na bir video mesaj gönderdi. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

2004 yılında tohumunu Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile attıkları Gençlik Forumu'nun, giderek adından daha fazla söz ettirdiğini belirten Erdoğan, "İslam Gençlik Forumu'nun bugün Asya'dan Afrika'ya, Amerika'dan Arap yarımadasına kadar geniş bir coğrafyada Müslüman gençlere yönelik yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ediyoruz. Müslüman ve gençlerin ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda güçlenerek özgüvenli yetişmeleri için geniş yelpazede çalışmalar gerçekleştiren Forumu tebrik ediyorum'' ifadelerini kullandı.

Mehmetçik'ten A Milli Takım'a destek: Haydi Türkiye, hep birlikte zafere Mehmetçik'ten A Milli Takım'a destek: Haydi Türkiye, hep birlikte zafere Haberi Görüntüle

"İSRAİL'İN SALDIRILARI NAZİLERİ ARATMIYOR"

Müslüman gençlerin birlikte hareket etmesinin ne kadar hayati öneme sahip olduğunu 7 Ekim'den bu yana Gazze'de ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan katliamlarda bir kez daha müşahede ettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm dünyanın gözleri önünde İsrail'in işgalci güçleri çoğu çocuk ve kadın 28 bin Filistinli kardeşimizi canice şehit etti. İsrail'in doğrudan sivilleri hedef alan bombardımanları sonucu 67 binden fazla Filistinli masum yaralandı. İbadethaneler, okullar, hastaneler ve sivil altyapıya dair ne varsa İsrail'in Nazileri aratmayan saldırılarının hedefi oldu." diye konuştu.

Bu saldırılar karşısında Türkiye olarak Filistinlilerle tam bir dayanışma içerisinde olduklarını ifade eden Erdoğan, insani yardım malzemelerinin ulaştırılmasından kanser hastalarının Türkiye'ye getirilerek tedavilerinin sağlanmasına kadar pek çok adım attıklarını belirtti.

AK Parti’nin önergesi kabul edildi: Hazırlık eğitiminde öğretmen maaşı bakın ne kadar olacak AK Parti’nin önergesi kabul edildi: Hazırlık eğitiminde öğretmen maaşı bakın... Haberi Görüntüle

"BAĞIMSIZ FİLİSTİN İÇİN MÜCADELEMİZİ DEVAM ETTİRECEĞİZ"

Uluslararası alanda İsrail'in işlediği insanlık ve savaş suçlarının gözlerden kaçırılmaması adına yoğun çaba harcadıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti;

"İslam ülkelerinin Gazze'deki İsrail zulmüne ortak tepki vermesi ve ortak hareket etmesi için diplomatik temaslarımızı sürdürüyoruz. Filistin'de işgal politikaları ve katliamlar sona erinceye, 1967 sınırları temelinde başkenti Kudüs olan bağımsız, egemen ve toprak bütünlüğü haiz bir Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadelemizi devam ettireceğiz." 

Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak anacak! Adnan Oktar mağdurlarının avukatından hükümete teşekkür: Tarih sizi kahramanlar olarak... Haberi Görüntüle

''DİRAYETLİ VE AKTİF DURUŞ İÇİN TEBRİK EDERİM''

"İslam İşbirliği Gençlik Forumu'nun Filistin davasında her daim sergilediği dirayetli ve aktif duruşu takdirle karşıladığımızı belirtmek isterim.'' diyen Erdoğan, ''Rabbim sizlerden razı olsun diyorum. Sizlerden ülkelerinize döndüğünüzde tüm vatandaşlarınıza, özellikle genç kardeşlerimize bizden selam iletmenizi rica ediyorum. İslam İşbirliği Gençlik Forumu 5'inci Genel Kurulu'nun başarılı geçmesini diliyor, sizleri bir kez daha sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, kalın sağlıcakla." ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading