banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferleri muhalefet kanadını yerle bir etti

CHP'nin yandaş gazetesi Sözcü'de yazarlık yapan Soner Yalçın'dan çok konuşulacak seçim yorumu geldi. Yalçın yaşanan hezimetleri "yorumsuz" not ile paylaştı.

Gündem 29.05.2023, 12:41 29.05.2023, 12:58
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferleri muhalefet kanadını yerle bir etti

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Recep Tayyip Erdoğan oyların yüzde 52.13'ünü Kılıçdaroğlu ise oyların 47.87'sini aldı. Seçim sonunda istifası beklenen Kılıçdaroğlu'nun basın açıklaması ile "Mücadeleye devam" kararı aldı. 

"YORUMSUZ"

CHP'nin yayın organı Sözcü Gazetesi yazarı Soner Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son 3 seçimde muhalefete karşı kazandığı seçimlerin oy oranlarını "yorumsuz" notuyla paylaştı.

"DİKTATÖR"

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, Kılıçdaroğlu'nun "Mücadeleye devam" kararını sosyal medya üzerinden eleştirdi. Baykal, "Diktatör Kılıçdaroğlu CHP'yi yemeye devam etme kararı aldı. Vebali buna destek olan herkesin boynuna olacaktır!" ifadelerini kullandı.

İSTİFA ÇAĞRISI

23. Dönem CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, seçim sonuçlarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Sevigen, 'İnsanlar sandık başına gitmemişler, küsmüşler. Bir taraftan özgürlük diyeceksin, bir taraftan baskı diyeceksin, bir tarafta kurt işareti bir tarafta zafer işareti yapacaksın, insanlar güvenmiyor.' ifadelerini kullandı.

"KAYBEDECEK NESİ KALDI Kİ"

Muhalif gazeteci ve sunucu Fatih Portakal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yedili Masa'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kararsız seçmeni etkileyebilmesi için CHP Genel Başkanlığından istifa etmesi gerektiğini belirtti. Portakal bu hamleyle seçmenin Kılıçdaroğlu'nu "Kaybedecek nesi kaldı ki?", "Mücadelesini verdi” şeklinde anacağını öne sürdü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!