banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınır ötesi harekat mesajı dünya basınında! Terör örgütü şimdiden korkuya kapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 'Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz' diyerek sınır ötesi operasyon haberini duyurdu. Diğer yandan Erdoğan'ın operasyon açıklaması dünya basınında geniş yer buldu.

Gündem 01.06.2022, 15:17 01.06.2022, 15:53
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınır ötesi harekat mesajı dünya basınında! Terör örgütü şimdiden korkuya kapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde yeni bir sınır ötesi harekat başlatılacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin güney sınırlarında 30 kilometrelik yeni bir güvenli koridor oluşturulacağını belirtti. 

Diğer yandan sınır ötesi harekat haberi sonrası dünya basını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına manşetlerinde yer verdi. 

'TEL RIFAT VE MÜNBİÇ'İ TERÖRİSTLERDEN TEMİZLEYECEĞİZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan sınır ötesi harekat ile ilgili yaptığı açıklamada, "Güney sınırlamızda 30 km güvenli koridor oluşturacağız. Suriye'de yeni safhaya geçiyoruz. Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizleyeceğiz. Herkesin lafını ettiği Ukrayna krizindeki katkılarımız bile, dostlarımızın güvenliğine katkıda bulunma konusunda sözümüzün eri olduğumuzun kanıtıdır. Ardından da aşama aşama diğer bölgelerde aynısını yapacağız." sözlerini kaydetti. 

MİDDLE EAST EYE SON DAKİKA OLARAK GEÇTİ 

Erdoğan'ın sınır ötesi harekat açıklaması dünya basınında geniş yer buldu. Middle East Eye açıklamayı son dakika olarak paylaşırken, "Erdoğan askeri operasyonun Tel Rıfat ve Münbiç'i hedef alacağını söyledi" başlığı ile yayınladı. 

REUTERS'TAN SINIR HAREKATI HABERİ 

Reuters ise Erdoğan'ın açıklamalarına geniş yer verirken, "Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'deki Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizleyeceğini söyledi" başlığı ile paylaştı. 

İSRAİL KONUYU YAKINDAN TAKİP EDİYOR 

İsrailli yayın organı The Jerusalem Post ise konuyla ilgili yaptığı haberde, "Erdogan says Turkey to rid Syria's Tal Rifaat, Manbij of terrorists" başlığı ile manşetine taşıdı. 

SINIR ÖTESİ HAREKAT KAPSAMI GENİŞLEYEBİLİR

Arab News ise sosyal medya hesabından söz konusu açıklamayı son dakika olarak paylaştı. Paylaşım metninde "Turkey’s President Erdogan says operations will gradually continue to other parts of northern Syria" ifadelerine yer verilerek harekatın kademeli olarak diğer bölgelere kaydırılacağına dikkat çekildi. 

TERÖR ÖRGÜTÜ MEDYASI ENDİŞEYE KAPILDI

Terör örgütü PKK'nın yayın organı olan Rojava Media ise endişeye kapıldı. Suriye'de Türkiye'nin sınır güvenliği için yapılacak olan harekatın işgal olduğunu iddia eden Rojava Media açıklamayı son dakika olarak paylaştı. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!