banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği dijital seferberlik nedir? Dijital Seferberlik dönemi anlamı ne?

Metaverse Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital dünyanın önemine değindi. Erdoğan, "Önümüzdeki dönemi Dijital Seferberlik Dönemi ilan ediyorum." dedi. Peki, dijital seferberlik nedir?

Gündem 21.03.2022, 15:06 21.03.2022, 15:33
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği dijital seferberlik nedir? Dijital Seferberlik dönemi anlamı ne?

Metaverse Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dijital dünyanın önemine değindi. Erdoğan, "Önümüzdeki dönemi Dijital Seferberlik Dönemi ilan ediyorum. Ülkemizin potansiyeli kendi Silikon Vadisini oluşturacak düzeydedir." şeklinde açıklamalarda bulundu. 

DİJİTAL SEFERBERLİK DÖNEMİ NEDİR?

Dijitalleşme ile Türkiye 2023 ve çok daha ötesine geçecek. Dünyanın en büyük 10 ekonomisine girmesi ile sonuçlanacak olan bu dönemde Ar-Ge çalışmaları arttırılacak, global e-ticaret ve e-ihracat yatırımları çoğaltılacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLAMA YAPTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında; ''5 nesilde dünyanın yaşadığı değişim çok büyük. Metaverse ve benzerleri belki torunlarımızı da aşıp, onların çocuklarının hayat biçimlerinin bir parçası olacak. Dünya dijital teknolojiler üzerinde inşa edilen yeni döneme doğru gidiyor. Kartel haline gelen sosyal medya platformlarının hukuki ve ahlaki sınır tanımayan tasarrufları bile bu alanda yolumuzu çizmek gerektiğinin somut ifadesidir.

Ülkelerin tamamının uzlaşmayla kabul edip, arkasında duracağı bir dijital hukuk düzeni kurulmadan sorunların çözümü mümkün değildir. Artık uzaydaki yerini daha güçlü şekilde almak için kendi uydusunu yapan, yazılımlarını hazırlayan, balistik araçlarını tasarlayan bir Türkiye var." ifadelerini kullandı.

''ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİ BİR DİJİTAL SEFERBERLİK DÖNEMİ OLARAK İLAN EDİYORUM''

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu cümleler ile sonlandırdı; "Küresel teröristlere bakılarak yapılan 'Türkiye'nin teknolojide öne çıkma şansının kalmadığı' iddiası bu ülkenin gençlerine hakarettir. İHA'larınızı, SİHA'larınızı, Akıncılarınızı eğer yapamıyorsanız, her an köle olmayla karşı karşıyasınız. Önümüzdeki dönemi bir dijital seferberlik dönemi olarak ilan ediyorum. Ülkemizin potansiyeli kendi Silikon Vadisi'ni oluşturacak düzeydedir.'' 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!