banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor! Özbekistan ve ABD'ye gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu hafta Özbekistan'da düzenlenecek olan Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi'ne katılacak ardından BM 77. Genel Kurulu'na katılmak için ABD'ye gidecek.

Gündem 11.09.2022, 10:40 11.09.2022, 11:05
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiği devam ediyor! Özbekistan ve ABD'ye gidecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasi trafiği yeni haftada da devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan 6-8 Eylül tarihleri arasında Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ın kapsayan bir Balkan Turu gerçekleştirmişti

ERDOĞAN ÖNCE ÖZBEKİSTAN'A GİDECEK  

Erdoğan 15-16 Eylül'de Özbekistan'ın Semerkant şehrinde yapılacak olan Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılacak.

Üye ülkelerin liderleri ile bir araya gelecek. Gözler ise Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile yapacağı görüşmeye çevrilecek.

DAHA SONRA ABD'YE GİDECEK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir sonraki durağı ABD olacak. New York'ta BM 77. Genel Kurulu'na katılacak. 

BM'DE GENEL KURUL'A HİTAP EDECEK

20 Eylül'de Genel Kurul'a hitap etmesi beklenen Erdoğan; Rusya-Ukrayna savaşından tahıl sevkiyatına, terörle mücadeleden Yunanistan ile yaşanan gerilime kadar pek çok kritik başlıkta dünyaya mesajlar verecek. Türkiye'nin kırmızı çizgilerini dile getirecek.

Erdoğan'ın liderlerle dirsek teması New York'ta da sürecek. Cumhurbaşkanı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu marjında birçok devlet ve hükümet başkanı ile yüz yüze görüşecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!