banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözleri Yunan basınını çılgına çevirdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyareti öncesi yaptığı açıklamada, 'Bu kilit atma noktasında hassasiyetimiz kararlılıkla devam ediyor. Yunanistan bunun farkında. Aksi halde bir gece ansızın gidebiliriz.' ifadeleriyle Yunanistan'a uyarıda bulunmuştu. Yunanistan basını Erdoğan'ın uyarısını manşetten verdi.

Gündem 06.09.2022, 14:30 06.09.2022, 15:34
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözleri Yunan basınını çılgına çevirdi!

Geçtiğimiz günlerde TEKNOFEST'te yaptığı konuşmaya Yunanistan'ın tacizlerine karşı uyarıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi: 

Bak Yunan tarihe dön, çok daha ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var. İzmir'i unutma. Adaları işgal etmeniz filan bizi bağlamaz, vakti saati geldiğinde gereğini yaparız. Hani diyoruz ya bir gece ansızın gelebiliriz.

Bugün ise Bosna Hersek ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'a uyarısını yineledi. 

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: 

Bu kilit atma konusunda hassasiyetimiz kararlılıkla devam ediyor. Yunanistan bunun farkında ve kendilerine çeki düzen verme durumuna girmiş bulunmaktalar. Aksi halde bir gece ansızın gidebiliriz.

YUNAN BASININDA DEPREM ETKİSİ YARATTI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'a sert uyarısı Yunan basınında deprem etkisi yarattı. Ülkenin en çok okunan gazeteleri söz konusu açıklamaları manşetten duyururken endişeler dile getirildi. 

KIBRIS HAREKATINI UNUTMADILAR

Proto Thema'da yer alan haberde Başkan Erdoğan'ın 1974'te yaşanan Kıbrıs harekatına gönderme yaparak "Bir gece ansızın gelebiliriz" ifadesini bir kez daha kullandığını belirtti.

KATHİMERİNİ F-16 OLAYINI YALANLADI 

Kathimerini Yunanistan'ın F-16'lara radar kilidi atıldığını yalanlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerine yer verdi.

TA NEA YUNANİSTAN'A UYARIYI VURGULADI

Ta Nea ise; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yunanistan'ın daha iyi düşünmesi ve Türkiye ile nasıl bir ilişkisi olacağına karar vermesi gerektiğini" vurguladığını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hep söylerim, bir gece ansızın gelebiliriz." sözlerine dikkat çekti.

ERDOĞAN'IN SÖZLERİ CNN'DE GÜNDEM OLDU 

CNN Greece'de ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkan turunun detaylarına yer verilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan'a mesajı başlıkta yer aldı.

S-300 MESELESİ NATO'YA TAŞINDI

To Vima'da yer alan haberde ise; S-300 meselesinin NATO'ya taşındığı hatırlatılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Bir gece ansızın gelebiliriz' sözlerini başlığına taşıdı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!