banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylık belgesi YSK'ya teslim edildi

Son dakika haberleri... AK Parti ve MHP, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurdu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, ''14 Mayıs demokrasi bayramında aziz Türk milleti Kandil yapılanmasına gereken cevabı verecek ve attığı tokat Amerika'dan değil, Mars'tan duyulacaktır" dedi.

Gündem 21.03.2023, 15:18 21.03.2023, 16:39
Abone ol

AK Parti ve MHP grupları tarafından aday gösterilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusu bugün yapıldı.

ADAYLIK BELGESİ YSK'YA TESLİM EDİLDİ

Ak Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkanı Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay ve MHP Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 14 Mayıs seçimleri için olan adaylık belgesini YSK'ya teslim etti.

Siyasi partiler, cumhurbaşkanı adayları için 23 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar başvurulabilecek.

YSK'YA BAŞVURU YAPILDI

AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, YSK önünde açıklama yaptı.

MHP Grup Başkanvekili Engin Akçay, şu ifadeleri kullandı;

"Sayın Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayımız olarak kararını aldık ve Sayın Erdoğan'ın 28. dönemde 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde MHP'nin cumhurbaşkanı adayı olarak müracaatını gerçekleştirmiş oluyoruz. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'dır, hayırlı olsun" 

''TARİHİ BİR BİRLİKTELİKTİR''

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız ise "MHP Meclis Grubu, Cumhurbaşkanı seçimi kanunun 8. maddesi çerçevesinde Sayın Erdoğan'ı cumhurbaşkanı adayı gösterme kararı almıştır. Bugün gerekli evrakları hazırlamış ve Sayın Cumhurbaşkanımızın başvurusunu YSK'ya yapmıştır. Sayın Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın adayıdır. Cumhur İttifakı sadece bir seçim ittifakı olmayıp, girişimler karşısında milli ve ahlaki duruş, tarihi bir birlikteliktir. 14 Mayıs demokrasi bayramında aziz Türk milleti Kandil yapılanmasına gereken cevabı verecek ve attığı tokat Amerika'dan değil, Mars'tan duyulacaktır" dedi.

TBMM AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, "14 Mayıs 2023 tarihinde cumhurbaşkanı seçiminde AK Parti ve MHP temsilcileri Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı gösterdiğimizi açıkladık" ifadelerini kullandı.

''GÜZEL NETİCELER ELDE EDELİM''

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Seçim süreci başladı. Çok hızlı bir şekilde bu süreç işliyor. Takvim kapsamında işlemler peş peşe yapılıyor. Son günü beklemeden, zaten hiç tereddüt etmediğimiz adayımız için başvuruda bulunmuş olduk. Adayımız çok net, başvurumuzu tamamladık. Güzel neticeler elde edelim" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!