Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracat politikamızı görmek isteyen Gaziantep'e baksın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gaziantep'in Kurtuluşu'nun 100. Yılında 100 Hayırsever Eğitime Destek Kampanyası Ödül Töreni"nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Yatırım, istihdam, üretim, ihracat üzerine kurulu politikamızın ete kemiğe bürünmüş halini görmek isteyen Gaziantep'e baksın" ifadelerini kullandı.

Gündem 03.12.2021, 19:58 03.12.2021, 21:09
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhracat politikamızı görmek isteyen Gaziantep'e baksın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği konuşmada öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Bir şehri düşman işgalinden kurtarmak önemlidir. Ancak kurtuluşu asıl taçlandıran o şehrin insanıyla, alt yapısıyla, üst yapısıyla gelişmesidir, kalkınmasıdır. Gaziantep bunu başarmış bir şehirdir. Bölgesinde ve dünyada örnek alınan bir kalkınma modeline dönüşmüştür.

Her iş gibi kalkınmanın asıl şartlarından biri de eğitimli, yetişmiş, kabiliyetli iş gücüdür. Eskiler "bağış yağış gibidir" der. İş insanlarımıza ülkemize kazandıracakları okullar ve eğitim tesisleri için şimdiden teşekkür ediyorum.

"PARA, MAL, GÜÇ YERLİ YERİNE KONULDUĞUNDA ORADA ADALET OLUR"

Sadece 'komşusu aç iken tok yatan bizden değildir' emrini tüm dünyaya hakim kılabilsek, emin olun şu yerküre üzerinde tek bir mağdur kalmaz. Para, mal, güç yerli yerine konulduğunda orada adalet, huzur, güven, güzellik olur. Aynı imkanlar yanlış ellere geçtiğinde orada zulüm, huzursuzluk olur. Sadece nefsi için çalışmak, biriktirmek, bunu toplumu ve bireyleri sömürerek yani zulmederek yapmak, Allah muhafaza bizi çok tehlikeli yerlere sürükler.

"BÜTÇELERİMİZDE EN BÜYÜK PAYI HEP EĞİTİM ÖĞRETİME AYIRDIK"

Eğitim ve öğretimi önceliklerimizin başına aldık. Bütçelerimizde en büyük payı hep eğitim öğretime ayırdık, eğitimde alt yapıyı neredeyse baştan sona yeniledik, güçlendirdik. Derslik sayımızı 343 binden 601 bine yükselttik. Yaptığımız 714 bin yeni öğretmen atamasıyla eğitim öğretimin kesintisiz yapılmasını temin ettik. Öğretmenlerimizin dörtte üçü bizim dönemimizde göreve başladı. Üniversitemizin olmadığı il yok. Ülkemiz yüz binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bugün artık her alanda ihtiyacını karşılayacak pırıl pırıl insan kaynağına sahip bir Türkiye var. İnşallah devlet-millet iş birliğiyle ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitim öğretimde de hedeflerine ulaştıracağız.

"İHRACAT POLİTİKAMIZI GÖRMEK İSTEYEN GAZİANTEP'E BAKSIN"

Bizim tek derdimiz var; ihracat, ihracat, ihracat ve bunu başaracağız. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat üzerine kurulu politikamızın ete kemiğe bürünmüş halini görmek isteyen Gaziantep'e baksın.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!