banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Depremin yaralarını Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl Dönümünde konuştu. Erdoğan, ''Deprem felaketi nedeniyle yüreklerimizin yandığı bu dönemde Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyacımız var. Depremin yaralarını ancak Çanakkale ruhu ile sarabiliriz.'' dedi.

Gündem 18.03.2023, 14:13 18.03.2023, 15:46
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehitler Abidesi’nde düzenlenen 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıldönümü Töreni'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Bir kez daha aziz şehitlerimizin manevi huzurlarındayız. Vatanımızın bekası uğrunda toprağa düşen tüm yiğitlere Allah'tan rahmet diliyorum.

''ÇANAKKALE RUHU İLE SARABİLİRİZ''

Çanakkale Türk milleti için bir dönüm noktası olmuştur. Gerçekten de Çanakkale tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asli kimliğini bulduğu, üzerine serpilen ölü toprağını kaldırdığı tıpkı bir ANKA kuşu gibi küllerinden yeniden doğduğu bir dönüm noktasıdır. Deprem felaketi nedeniyle yüreklerimizin yandığı bu dönemde Çanakkale ruhuna yeniden ihtiyacımız var. Depremin yaralarını ancak Çanakkale ruhu ile sarabiliriz. 108 sene önce burada yazılan o büyük destanı daima gururla hatırlıyoruz.

''KÜLLERİNDEN UENİDEN DOĞACAK KAPASİTEYE SAHİBİZ''

Çanakkale'yi milletimizin bu topraklarda var olmak için verdiği en zorlu, en kutlu mücadelelerden biri olarak görüyoruz. Çanakkale birbirine kenetlenmiş bir milletin aşamayacağı hiçbir engel olmadığını göstermiştir. Türkiye devleti ve milletiyle zorluklara göğüs gerecek, krizleri fırsata çevirecek, küllerinden yeniden doğacak kapasiteye sahiptir. Nasıl 108 sene önce omuz omuza vererek imkansızı başardıysak asrın felaketinin üstesinden de yine dayanışmayla kardeşlikle gelebiliriz.

''ŞEHİRLERİMİZİ YENİDEN AYAĞA KALDIRACAĞIZ''

En büyük gücümüz olan bu seferberlik ruhunun zedelenmesine zarar vermeden inşallah gece gündüz çalışarak şehirlerimizi en kısa sürede yeniden ayağa kaldıracağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenlerin ardından açılışı yapılacak olab Seddülbahir Kalesi'ni havadan inceledi.

Erdoğan, havaalanında kendisini karşılayanlar arasında yer alan çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehitlik Anı Defteri'ni imzaladıktan sonra şehitliklere karanfil bıraktı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!