banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a sert ikaz: Sabrın da bir sonu var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan'ın gayrimeşru eylemlerine sert tepki göstererek, "Ellerinde adalar var, bu adalarda üsler var, buralardan hareketle bize karşı gayri meşru tehditler devam ederse, sabrın da bir sonu vardır" dedi.

Gündem 06.09.2022, 17:30 06.09.2022, 17:31
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle baş başa ve heyetler arası görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

'SABRIN DA SONU VARDIR'

Soru cevap bölümünde Cumhurbaşkan Erdoğan'a Yunanistan'ın gayrimeşru eylemleri hatırlatılarak TEKNOFEST'teki açıklaması soruldu.

Başkan Erdoğan, Yunanistan'ın gayrimeşru eylemlerine sert tepki göstererek, bir uyarıda daha bulundu.

Erdoğan, “Benim bu anlattıklarım bir rüya değil. Ne dedim? Vakti, saati geldiğinde – Teknofest’te bunu söyledim- ‘Bir gece ansızın gelebiliriz.’ Niye? Ellerinde bu adalar var, adalarda bu üsler var… Buralardan hareketle bize karşı bu tür gayrimeşru tehditler devam ederse sabrın da bir sonu vardır. İşte o sabrın sonu geldiği anda biz ne diyoruz ‘Sabrın sonu selamettir.’ Biz de o selameti gördüğümüz anda gereğini yaparız. Bunu da Yunanistan’ın ben bildiğine inanıyorum. O vakit gelirse gereği yapılır çünkü bizim uçaklarımıza böyle radar kilitlemesi gibi adımları atmak hayra alamet değil.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!