Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a net mesaj: Türkiye her türlü zafere hazırdır

Son dakika haberleri... Milli Savunma Üniversitesi'ndeki Mezuniyet Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ege'deki haklarımızdan vazgeçmedik. Yunanistan bir asır önce olanlardan ders almalı. EFES tatbikatı ile gayet güzel ders verdik. Türkiye küllerinden kalkan bir devlet olarak her an her türlü zafere hazırdır.'' şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 01.07.2022, 15:30 01.07.2022, 16:25
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi'ndeki Mezuniyet Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde; 

''İHANET ŞEBEKESİ TARAFINDAN ELE GEÇİRİLMİŞTİ''

Üniversitemizin 8'inci Dönem Müşterek Komuta Kurmay Eğitimi, 4'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi 10'uncu Dönem Karargah Subaylığı kursunu başarıyla tamamlayanları tebrik ediyorum. Birileri TSK'nın uzunca bir süre kendisini toparlayamayacağı beklentisiyle ellerini ovuştururken biz hızla yeni eğitim öğretim sistemimizi devreye aldık. Askeri eğitim ve öğretim kurumlarımız tarihin en sinsi ihanet şebekesi tarafından ele geçirilmişti.

''KAHRAMAN ORDUMUZ DİMDİK AYAKTA DURDUĞUNU KANITLAMIŞTIR''

Kahraman ordumuz personel eksikliğine rağmen yürüttüğü sınır ötesi operasyonlarla dimdik ayakta durduğunu kanıtlamıştır. Son 6 yılda hareket alanındaki başarısıyla TSK, dünyanın sayılı ordularının başında gelmektedir. Türkiye'nin askeri personel yetiştirme stratejisini daha önce değiştirmesi gerekiyordu. Ama sabotaj girişimleri olmuştur. Her yeni sistem gibi bunun da değiştirilmesi gereken yerleri olabilir. Türkiye'nin ihtiyacı geriye değil, ileriye doğru adımlar atmaktır. TSK'yı tüm unsurlarıyla birlikte eğitimi, teknolojisiyle dünyanın 1 numarası haline getirene kadar sürekli yeni adımlar atacağız.

''BUNU AZERBAYCAN'DA GÖSTERDİK''

1. Dünya Savaşı'nın ardından Anadolu'yu parçalamak isteyenleri topraklarımızdan kovup yeni bir sayfa açmıştık.Tek parti faşizmiyle, darbelerle, terör örgütleriyle, tüm yol ve yöntemlerle başımızı yerden kaldırmamamız için çok çalıştılar. Bundan ordumuzda nasibini almıştır. Kısa bir süre önce EFES tatbikatı gerçekleştirdik. 39 ülke katıldı. Türkiye, küllerinden kalkan bir millet olarak her an her yerde her türlü zafere hazırdır. Bunu Azerbaycan'da Karabağ'da gösterdik. Terörle mücadelemizi sıfırı tüketene kadar sürdüreceğiz.

''TSK, DÜNYANIN SAYILI ORDULARININ BAŞINDA GELMEKTEDİR''

Bu yeni dönemde sistemi ve müfredatı yenilemekle kalmadık binalardan, eğitim öğretim şartlarına kadar iyileştirme yaptık. Vesayetçilerin, FETÖ'cülerin kapalı devre sistem haline dönüştürdükleri TSK'yı tüm evlatlarımızın erişimine açtık. Milletin ordusu haline geldi. Türkiye'nin askeri personel eğitim sistemi kendi ihtiyacını karşılama yanında dost ve kardeş ülkelerin istifadesine açıktır. 2017'den bugüne 417'si dost ve kardeş ülke personel olmak üzere 2 bin 750 subay eğitim görmüştür. Kurmaylık eğitimini iki aşamaya getirdik. İyi eğitimli nitelikli, sadakatli, disiplinli personel yapısı ve ordumuzun karada, denizde, havada üstesinden gelmeyeceği hiçbir tehdit yoktur. Son 6 yılda gösterdiği başarılarla dünyanın başlıca orduları arasında gelmektedir. Terörle mücadelemizi sıfırı tüketene kadar sürdüreceğiz.  Türkiye terörle mücadelede hakkı teslim edilmesi gereken bir ülkedir. Biz bu mücadelemizi sıfırı tüketene kadar yürüteceğiz. Geniş bir alandaki operasyonlar dahi, ihtiyacımız olan dönüşümün hayata geçirilmesine tam manasıyla yetmemiştir. Savunma sanayimize özel bir yer verdik.

''SADECE ÜYELİK İÇİN DAVET ALDILAR''

NATO kuruluşundan bu yana dünyanın en önemli kapsamlı güvenlik teşkilatıdır. Türkiye NATO'da seçkin bir yer almıştır. Ancak son zamanlarda müttefiklerin Türkiye'nin terörle mücadelesinde destek vermediklerini görüyoruz. Ancak kendi güvenliğimizi sağlayabilecek kabiliyette olduğumuz için bunu fazla önemsemedik. Üyelik için başvuru yapan ülkelerin şartlarımızı kabul etmesi ve bunu yazılı belgeye dökmesi bir ilerlemedir. Ancak bu iki ülke henüz üye olmamıştır. Sadece üyelik için davet almışlardır.  Taahhütlerin hayata geçtiğini görme vakti. Şayet bu konuda bir oyalama bir riyakarlık emaresi görürsek en baştaki tavrımıza geri döneceğimizden kimse şüphe etmesin.

YUNANİSTAN'LA EGE'DE GERİLİM

Kabadayılığa yeltenen Yunanistan yönetimine hem bölgemizde yaşanan gelişmelerden hem de bir asır önceki hadiselerden ibret almasını tavsiye ediyoruz. Ege'deki haklarımızdan vazgeçmedik. Yunanistan bir asır önce olanlardan ders almalı. EFES tatbikatı ile gayet güzel ders verdik. Türkiye küllerinden kalkan bir devlet olarak her an her türlü zafere hazırdır. Yunanistan kullanılarak yürütülen dikkatlerimizi dağıtma gayretinin farkındayız. Gerekli dersi gereken yerde verdik ve bundan sonrada vermeye devam edeceğiz.

SURİYE'YE OPERASYON MESAJI

Yeni harekatlarla hedefimize ilerlemeye devam edeceğiz

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!