banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yağmurda ıslanan Fin gazeteciye jest

Cumhurbaşkanı Erdoğan Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'nün Türkiye ziyaretini takip eden ve Başkent'teki yağmurda ıslanan Finlandiyalı gazeteciye ayakkabı hediye etti.

Gündem 18.03.2023, 18:00 18.03.2023, 18:24
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiyalı mevkidaşı Sauli Niinisto'nun Beştepe ziyaretini takip ederken yağmurda ıslanan Fin gazeteciye ayakkabı hediye etti. Niinistö Beştepe'de resmi törenle karşılanırken Ankara'da etkili olan yağış, tören sırasında da devam etmiş ve karşılama törenini takip eden gazeteciler de yağmurdan etkilenmişti. Törende ıslanan Finlandiyalı gazetecilerden biri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dikkatini çekti.

YAĞMURDA ISLANAN GAZETECİYE AYAKKABI HEDİYE ETTİ

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan'a gazeteciye ayakkabı hediye edilmesini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören sonrasında gazeteci ile yeniden karşılaştı. Hasan Doğan'a, ayakkabı ölçülerinin alınıp alınmadığını sordu.Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö'ye "Ayakkabıları getirtiyoruz, bunları yenilememiz lazım" dedi.

'ILHALEHTI'NİN AYAKKABISI ERDOĞAN'IN DİKKATİNİ ÇEKTİ'

Finlandiya gazetesi İltalehti ise Erdoğan'ın jestini "İltalehti fotoğrafçısının ayakkabısı Erdoğan'ın dikkatini çekti" başlığıylla yayımladı veşu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı'nın gönderdiği bir kutu fotoğrafçıyı otelde bekliyordu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İltalehti'nin kameramanına beklenmedik bir şekilde yeni ayakkabı gönderdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!