banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tahıl koridoru açıklaması: Dünyaya müjdeyi vereceğiz

İstanbul’da 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "BM, Rusya, Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tarım koridoruyla alakalı sıkıntıları aşarak imzalar atılacak ve dünyaya müjdeyi vereceğiz" dedi.

Gündem 22.07.2022, 14:16 22.07.2022, 16:07
Abone ol

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

''NE SÖZ VERDİYSEK HEPSİNİ YAPTIK''

Bugün burada Eyüpsultan Belediyemizce tamamlanan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz. Eyüpsultan'a değer katan tüm bu yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Eyüpsultan ilçemize ne söz verdiysek, hepsini yaptık. İstanbul'un bu güzide ilçesini her alanda daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Açılışını yaptığımız eserler, onları ilçemize kazandıran ismini tarihe altın harflerle yazdıracak. Hayır dualarına vesile olacak. Bu şehire, bu ülkeye, bu millete eser verene, hizmete edene ne mutlu.

''BAY KEMAL MUSLUK AÇMA TÖRENİ YAPIYOR''

Bay Kemal; Musluk açma töreni yapıyor. Bizler de görüyorsunuz, bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Bu tabii herkese nasip olacak bir paye değildir. Bu işleri bir hobi olarak görenlerin takdirini vatandaşımıza bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri de tarihe gömmeyi çok iyi bilir.

''DOLMABAHÇE'DE DÜNYAYA MÜJDEYİ VERECEĞİZ''

Ödediğimiz bedeller var. Salgın döneminde 100 bine yaklaşan kaybımız var. Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle enflasyonda beklenmedik bir dalganlamaya yol açarken ülkemizin konumu büyük bir avantaj kazandı. Dünyamız salgınla başlayıp, savaşla süren, enerji ve gıda krizi ile tırmanan iklim değişikliği gibi tehditlerle dallanıp budaklanan bir dönemden geçiyor. Türkiye, sıkıntılı bu dönemin her aşamasında kendi vatandaşlarını en iyi şekilde korudu. Dolmabahçe'deki Başkanlık Köşkü'nde BM Genel Sekreteri'nin de katılımıyla Tahıl Kolidoru için imzalar atılacak. Birazdan Dolmabahçe'de dünyaya müjdeyi vereceğiz.

''VATANDAŞIMIZI ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ''

Vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan aşırı fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı. Bu gözü doymazların yol açtığını sıkıntının faturasını da fırsatçının eline tutuşturmakta kararlılıyız. Milletimden biraz daha sabır ve Milli Mücadele'ye destek bekliyoruz. İstanbul'un da bu mücadelede yanımızda duracağından hiç şüphe duymuyorum. Bir kısmı piyasalardaki tedirginlikten bir kısmı da fırsatçılıktan ortaya çıkan aşırı fiyatlanma konusu yavaş yavaş oturmaya başladı. Bu gözü doymazların yol açtığını sıkıntının faturasını da fırsatçının eline tutuşturmakta kararlılıyız. Milletimden biraz daha sabır ve Milli Mücadele'ye destek bekliyoruz. İstanbul'un da bu mücadelede yanımızda duracağından hiç şüphe duymuyorum. 

"HAZIMSIZLAR , SÜREKLİ YENİ OYUNLAR, YENİ TUZAKLAR PEŞİNDE"

Ülkemizin değerlerine saldırıyorsa bilin ki gerisinde bir hazımsız sorunu vardır. Bu hazımsızlığı biz Gezi olaylarında, İstanbul sokaklarını pisleten, 'zulüm 1453'te başladı' yazılarında gördük. Bu hazımsızlığı biz FETÖ'sundan, PKK'sına, tüm örgütlere verilen destekle terörle mücadelemizin her aşamasında gördük. Bu hazımsızlığı biz ,12 Eylül'de olduğu gibi darbeler tamamlandığında bizim çocuklar başardı diye atılan sevinç naralarında, 15 Temmuz gibi girişimler akamete uğratıldığında yaşanan hayal kırıklıklarında gördük. Bu hazımsızlığı biz her yolu denedikleri halde ülkemizi hedeflerinden vazgeçiremedikleri bir dönemde kendi canlarının derdine düşenlerin şaşkınlıklarında gördük. İşte bu hazımsızlar, sürekli yeni oyunlar, yeni tuzaklar peşinde koşuyor. Şimdi bir altılı masa kurmuşlar. Masasının altındakiyle beraber yedi. İnşallah cumhuriyetimizin kuruluşunun yüzüncü yıl dönümü olan 2023'te milli iradenin üstünlüğü büyük ve güçlü Türkiye'nin inşası konusundaki kararlılığımızı bir kez daha ortaya koyacağız. Şu anda karşımda hanım kardeşlerimi görüyorum. Gençleri görüyorum. Ana kademeyi görüyorum. Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle 2023 imtihanından da alnımızın akıyla çıkarak ülkemizi dünyanın en büyük on ekonomisi arasına yükselterek bu kutlu yürüyüşü menziline ulaştıracağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!