banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim talimatı: Sahadan ayrılmayın çalışmaları anlatın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Perşembe günü yapılan ve 2 saat 45 dakika süren MKYK toplantısında kurmaylarına seçim öncesi "Sahadan ayrılmayın. Yaptığımız çalışmaları bir bir anlatın. Sorumluluğumuz büyük" talimatı verdi.

Gündem 26.11.2022, 08:17 26.11.2022, 08:34
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim talimatı: Sahadan ayrılmayın çalışmaları anlatın

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Perşembe günü toplandı. Toplantı yaklaşık 2 saat 45 dakika sürdü. Toplantıda iç ve dış politikanın yanı sıra birçok konu ele alındı.

''SAHADAN AYRILMAYIN ÇALIŞMALARI ANLATIN''

2023 yılının Haziran ayında gerçekleşmesi beklenen seçimler öncesi kurmaylarına daha aktif çalışılması konusunda talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sahadan ayrılmayın. Yaptığımız çalışmaları bir bir anlatın. Sorumluluğumuz büyük" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

EKONOMİDEKİ SICAK BAŞLIKLAR

Ekonominin de masaya yatırıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron ve sözleşmeliye kadro çalışmasının revize edilmesini istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonomiyle ilgili yapılan çalışmaların önümüzdeki haftaya kadar bitirilmesi talimatını verdi.

AKAR VE ÇAVUŞOĞLU BİLGİ VERDİ

Ayrıca Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik devam eden hava harekatıyla ilgili son bilgileri Cumhurbaşkanı Erdoğan'la paylaştı. Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu da yaklaşık 10 aydır devam eden ve ne zaman sona ereceği merak edilen Rusya-Ukrayna savaşındaki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

MARKETLERE KAPATMA CEZASI GÜNDEMDE

2 saat 45 dakika süren toplantıda, zincir marketlerde yaşanan fahiş fiyat artışlarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verildi. Yapılan denetimler fahiş fiyatlarda herhangi bir düşüşe sebep olmadı. Bu kapsamda zincir marketlerin açılış kriterlerinin yeniden düzenlenmesi, sayılarının azaltılması, kapatma cezaları gündemde. Zincir marketlerle ilgili Pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda önemli karakların alınması bekleniyor.

DİĞER KONULAR ELE ALINDI

Öte yandan Mısır ve Suriye başta olmak üzere dış politikada birçok konu ele alındı. Başörtüsü ile ilgili anayasa değişikliği teklifi ve Düzce depremi görüşülen diğer konular oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!