banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a: Gel seni de Türk Birliği’ne alalım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prag'daki Avrupa Siyasi Topluluğu Liderler Zirvesi öncesi Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile ayaküstü sohbet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Macron'a ''Gel seni de Türk Birliği’ne alalım. Avrupa Avrupa nereye kadar. Avrupa her şey değil'' dedi.

Gündem 06.10.2022, 15:59 06.10.2022, 17:40
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çekya'nın başkenti Prag'da Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, toplantının yapılacağı Prog Şatosu'na gelişinde Çekya Başbakanı Petr Fiala karşıladı.

ERDOĞAN, PAŞİNYAN VE ALİYEV İLK KEZ BİR ARADA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı Çekya'da bir araya getirdi. Üç lider, ilk kez aynı karede yer alıp kısa bir sohbet gerçekleştirdi.

''GEL SENİ DE TÜRK BİRLİĞİ'NE ALALIM''

Masada neler konuşulduğunu merak eden Fransa Cumhurbaşkanı Macron da sohbete dahil oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ayaküstü sohbet ettiği Macron'a ''Gel seni de Türk Birliği’ne alalım. Avrupa Avrupa nereye kadar. Avrupa her şey değil. Asya, Avrupa'dan büyük.'' ifadelerini kullandı.

KISA SÜREDE VİRAL OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi zirveye damga vuran teklifi sonrası Macron’un yüzünde bir tebessüm oluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macron'a yaptığı teklifin görüntüleri sosyal medyada kısa sürede yayıldı ve binlerce yorum aldı.

PRAG'DA AİLE FOTOĞRAFI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) toplantısı öncesi liderlerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra liderlerle aile fotoğrafı çekimine katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!