banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına 4 önemli talimat

Yüksek enflasyon, hayat pahalılığı, pandemi ve Rusya-Ukrayna Savaşı derken ekonomide anormal bir dönem yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, da yaşanan bu gelişmelere ilişkin MKYK’da kurmaylarına 4 başlık altında toplanabilecek talimatlar verdi.

Gündem 22.08.2022, 08:15 22.08.2022, 08:29
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına 4 önemli talimat

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı geçtiğimiz günlerde yapılmıştı. Parti genel merkezinde basına kapalı yapılan toplantı, 2 saat 10 dakika sürmüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, MKYK’da kurmaylarına 4 başlık altında toplanabilecek talimatlar verdi.

1- SAHADA OLUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşan seçim öncesi kurmaylarına şu talimatı verdi; ''Bundan sonra daha çok arazide olacağız. Daha çok çalışacağız. Sahada olun. 20 yıldır ülkemize kazandırdığımız asırlık eserleri ve hizmetleri anlatın.''

2- KRİZLERE RAĞMEN ESERLERİMİZİ ANLATIN

Pandemi ve Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle dünya, ekonomik anlamda zor günlerden geçiyor. Amerika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesi enflasyonla boğuşuyor. Sorunun farkındayız. Enflasyon başta olmak üzere mevcut sıkıntıları çözecek olan tecrübeye, birikime, programa sahip kadroların bizde olduğunu anlatın.

3- DÜNYADA KRİZ VAR

Yaşanan sorunları dile getirirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefete de taş atarak, ''Birçok uluslararası krizi çözen bir anahtar ülke konumuna sahibiz. Dünyanın kriz döneminden geçtiği bir süreçte birikimimiz ve tecrübemizle bunun üstesinden ancak biz geliriz. Ömründe tek bir krizi çözmemiş olanlar bunu yapamaz'' dediği öğrenildi. 

4- ANCAK BİZ BAŞARILI OLURUZ

Krizleri yönetme beceresine sahip olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına ''Ülkemiz için, evlatlarımız için hayal ettiğimiz hedeflere sadece biz ulaştırırız. O birikim bizde var. Zaten dünya bunu takdir ediyor. Biz gidersek bunların ülkeyi ne hale getireceğini anlatın.'' dediği kaydedildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!