Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına 3 önemli talimat: Bu sorunları çözün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de gıda güvenliğinin sağlanması, vatandaşın daha ucuz ve sağlıklı meyve-sebze tüketmesi için çiftçinin elektrik faturaları, sulama birlikleri ve orman köylüleri ile ilgili üç önemli talimat verdi.

Gündem 11.08.2022, 08:05 11.08.2022, 11:28
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına 3 önemli talimat: Bu sorunları çözün

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Birçok konun masaya yatırıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşının mağduriyet yaşamaması için kurmaylarına talimat verdi.

''BU KONUYU ÇÖZÜN VATANDAŞ MÖAĞDUR EDİLMESİN''

Şanlıurfa'da bir süredir devam eden elektrik kesintileri masaya yatırılırken bazı milletvekilleri, "Sürekli sahada bu konuda sıkıntı yaşıyoruz. Üretici kesintiler nedeniyle zor durumda. Elektrik dağıtım şirketinin yönetimi ile ilgili bir sorun yok ama altta çalışan personelden kaynaklı bir sorun olabilir. Bunlar hasadı da etkiliyor" şeklinde görüş belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuşmalar üzerine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den bilgi aldı. Bakan Dönmez, "O bölgede kayıp kaçak yüzde 40, tahsilat oranı ise yüzde 5 civarında. Elektrik borçları ödenmediği için şirket sıkıntıya giriyor ve kesintiler oluyor" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Bu konuyu araştırıp çözün. Vatandaş mağdur edilmesin" şeklinde talimat verdi.

''GEREKİRSE YAPILANMAYA GİDİN''

Sulama birlikleri ile çiftçi arasında zaman zaman ortaya çıkan koordinasyonsuzluktan dolayı yaşanan sıkıntılar da gündeme gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarım bizim çok önemli. Üreticiye en küçük bir sıkıntı verilmesini bile istemiyorum. Gerekirse buralar için yeni bir yapılanmaya gidelim" diye konuştu.

ORMAN KÖYLÜLERİ

Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda orman köylüsü ile ilgili de çalışma yaptıklarını, bu konudaki müjdelerin en kısa sürede açıklanacağını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!