banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iftirasına yanıt: Hesabını soracağız

Partinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddiasına ilişkin yaptığı açıklamada ''Bu iftiranın hesabını hukuk önünde soracağız. Kolluk güçlerimizin hakkını korumak boynumuzun borcudur.'' dedi.

Gündem 02.11.2022, 12:46 02.11.2022, 15:24
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemin öne çıkan başlıklarını değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''ÖZLEM ZENGİN'E MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM''

Mahir Ünal'a görev süresince yaptığı katkılardan ötürü teşekkür ediyorum. Grup Başkanvekilimiz Mahir Ünal'ın görevinden affıyla boşalan yere genel başkan yardımcımız Özlem Zengin arkadaşımızı teklif ediyoruz. Mahir Ünal arkadaşımıza görev süresi boyunca yaptığı katkılar için şahsım, arkadaşlarım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Kendisiyle farklı alanlarda yakın bir şekilde çalışmayı sürdüreceğiz. Bu görevi üstlenecek Özlem Zengin kardeşimize muvaffakiyetler diliyorum. Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığına da Balıkesir mİlletvekilimzi Belgin Uygur'u görevlendirdim. 

Bilindiği gibi Almanya’nın Solingen Şehrinden 1993 yılı Mayıs’ında milletçe yüreğimizi yakan acı bir haber almıştık. Alman ırkçıları tarafından kundaklanan bir evde 5 vatandaşımız yanarak hayatını kaybetmişti. Bu saldırıda kızlarını ve torunlarını şehit veren Mevlüde Genç ablamız Avrupa’daki Türk ve Müslüman düşmanlığıyla mücadelenin adeta sembolü haline gelmişti. Kendisi geçtiğimiz günlerde vefat etti. Bugün de Amasya’da ebedi yolculuğuna uğurlanıyor. Mevlüde Genç hanımefendiye Allah’tan rahmet dilerken, Avrupa’daki Türk ve Müslüman topluma karşı giderek artan düşmanlık dalgasıyla mücadelemizi ondan aldığımız ilhamla sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum.

''TEKER TEKER SAYMAYA KALKSAK GÜNLER HAFTALAR YETMEZ''

Yarın 3 Kasım 2022 seçimlerinin 20. yıl dönümü. Aziz milletimizin takdiriyle 3 Kasım 2002'de başlayan hizmet yolculuğumuzda, 20 yıldır hizmet ediyoruz. Türkiye'nin büyümesi gelişmesi güçlenmesi için partimiz çatısı altında farklı kademeler altında görev yapmış tüm dava arkadaşlarımızdan Allah razı olsun diyorum. 81 vilayetimizin her ilçesinde, her mahallesinde ve köyünde eserlerimiz var. 85 milyon ferdimizin hayatının tamamına dokunan hizmetlerimiz var. Sadece sınırlarımız içinde değil Orta Asya'dan Latin Amerika'ya dünyanın dört bir yanında iz bırakan çalışmalar gerçekleştirdik. Bizden önceki 80 senede yapılan hizmetlerin kat be katını yaptık. Biz eğitim, sağlık, adalet, emniyet. Bütün bu alanları güçlendirdik. Yollar konutlar havalimanları inşa ettik. Ülkemize 20 yılda kazandırdığımızı teker teker saymaya kalksak günler haftalar yetmez.

''AK PARTİ İKTİDARI REKORA İMZA ATTI''

AK Parti 20 yıl kesintisiz iktidar ile bir rekora imza attı. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen milletimize teşekkür ediyoruz. 20 yıldır Türkiye'ye aşkla hizmet ediyoruz. Vatan toprağının her karışında eserlerimiz var. Birileri sürekli engellemenin, takoz olmanın peşinde koşarken biz sağlık, eğitim alanlarımızı güçlendirdik. Fakir fukaraya biz sahip çıktık. Asrın projeleri olan nice eserlerle tarihe adımızı yazdırdık. Türkiye'yi parmakla gösterilen bir  ülke haline getirdik. Gezi'de sokakları ateşe vererek, 15 Temmuz'da demokrasimize kastederek bizi yolumuzdan çevirmeye çalıştılar. Ancak biz kefenimizi giyip çıktığımız bu yoldan asla geri dönmedik. Bunların hiçbirine eyvallah etmedik. Baskılara tehditlere saldırılara boyun eğmedik. Rabbimizin yardımı, sizlerin gayretleri ve milletimizin desteğiyle bu badirelerin üstesinden geldik. İlk günkü aşk ve heyecanla Türkiye'ye hizmet etmeye devam ediyoruz.

"TOGG ÜLKEMİZİ DÜNYADA BAŞARI İLE TEMSİL EDECEKTİR"

Milletimizden gördüğümüz sevgi seli bize daha çok çalışmak için heyecan veriyor. Geçtiğimiz hafta sonu da Türkiye Yüzyılı programını tanıtarak geleceğimizin vizyonunu paylaştık. Bu amaçla 81 ilimizde ve ilçelerinde milletimizin her bir ferdinin Türkiye'nin Yüzyılı ile ilgili düşüncelerini paylaşabileceği bir seferberlik başlatıyoruz. Bugüne kadar her işimizi nasıl milletimizle istişare içinde yürütmüşsek Türkiye Yüzyılı'nda da aynı yolu izleyeceğiz. Bu vizyonumuzun ilk somut eseri olarak gördüğüm Togg'u 29 Ekim'de bantta indirdik. Şubat ayında satışı, mart ayı sonunda teslimi başlayacak olan TOGG, ülkemizi dünyada başarı ile temsil edecektir. Kirli propagandalara aldırmadan, bizlere milletimizin 60 yıllık hayalini gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşatan tüm arkadaşlarımıza teşekkürlerimi iletiyorum.

KILIÇDAROĞLU'NUN İNGİLTERE ZİYARETİ

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı'nın planlarken CHP'nin nelerle uğraştığını görüyorsunuz. Utanmadan sıkılmadan hamburger turları düzenliyorlar. İngiltere'nin hamburgeri daha mı güzel anlamadım. Sonra da Almanya'ya gidecekmiş, bence orada döner ye. Güya Londra'ya temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Daha düne kadar yatırımcıları tehdit eden sen değilmişsin gibi çıkmış bir de ne diyorsun. Şimdi de geçmişte renklere ayırarak son dönemde çete diye itham ederek şevklerini kırdığı kendi yatırımcılarımızdan özür dilemeden güya Londra’ya temiz yatırımcı aramaya gidiyormuş. Daha düne kadar 4 farklı dilde uluslararası yatırımcıları tehdit eden sanki kendisi değilmiş gibi çıkmış bugün yatırımdan bahsediyor. Yatırım kim sen kim?

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN ANAYASSA TEKLİFİ

Ülkenin gerçeklerinden kopuk oldukları, ülkemizin nereye geldiğini bilmeyecek seviyedeler. Başörtüsü konusunu, kabuk bnağlamış yaraları deşmek pahasına bir gece yarısı gündem etaşıdılar. Bunu da içerisinde türlü sapkınları meşrulaştıran belirsiz bir yasa teklifi ile yaptılar. Biz de CHP'nin bu oyununa ailenin korunmasını esas alan anayasa değişikliği teklifimizle karşılık verdik. Bu ara başörtülü kardeşlerimize rozet takma yarışına girdiler. Bugüne kadar neden çıkmadılar? Çünkü onların ruhunda bu yok. Üniversitelerimizin kapısında kızlarımızın başörtüsünü açtıran siz değil miydiniz? Polis kardeşlerimizi acımasız bir şekilde kullandılar. Kızlarımızn başörtülerini çekip alarak onlara zulmettiler. Biz bunları unutmayız Bay Kemal. Sıkıysa önümüzdeki seçimde başörtülü adayları koy. Seni de görelim. Sizin geçmişteki ağababalarınız meclisteki başörtülü kızlarımızı atmanın derdindeydi. 

''HALK OYLAMASI DAHİL BÜTÜN ADIMLARI ATMAYA HAZIRIZ''

Hazırlıklarını tamamladığımız teklifimizi, Meclis'te bulunan arkadaşlarla ve partilerle görüşmeye başladılar. Ve bugün tamamlanacak görüşmelerin ardından teklifimizi, Meclis'e bugün sunacağız. Bir daha açılmamak üzere, muhalefet için de bir turnusol kağıdı olacağına inanıyorum. Halk oylaması dahil bütün adımları atmaya hazırız. Biz milletin hakemliğinden asla kaçmadık.  Cumhur ittifakı olarak, MHP yetkilisi arkadaşlarımızla, arkadaşlarımız şu anda görüşmelerini yapacaklar ve bu görüşmelerden sonra inşallah bugün tamamlanacak görüşmelerin akabinde teklifimize nihai halini verip meclise sunacağız. Bu teklifin başörtüsü meselesini bir daha açılmamak üzere milletimizin gündemimizden çıkarmak yanında muhalefet içinde bir turnusol kağıdı olacağına inanıyorum, hadi görelim bakalım.

KILIÇDAROĞLU'NUN UYUŞTURUCU İDDİALARI: HESABINI SORACAĞIZ

Bu iftiranın hesabını hukuk önünde soracağız. Kolluk güçlerimizin hakkını korumak boynumuzun borcudur. Sadece geçtiğimiz yıl 198 bin uyuşturucu olayına müdahale eden kolluk güçlerimiz 153 bin kişiyi yakaladık. Geçtiğimiz 5 yılda çökertilen uyuşturucu şebekesi sayısı bini geçmiştir. Uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısı bu yıl yüzde 25 daha azalma eğilimi göstermiştir. Ya sen kendinde misin? Uyuşturucu satıcılarının yanı sıra bağımlıları konusunda da önemli mesafe katettik. Uyuşturucu ticaretine en ağır ceza veren ülkelerdeniz.

''UYUŞTURUCU BARONALRINA HİZMET EDİYOR''

Siyaset açığını uyuşturucuyla kapatmak istiyor. Söylemini terör örgütü yönlendiriyor. Kimyevi bir uyuşturucu olan metamfetamin; bunu gayet iyi biliyormuşsun galiba. Öyle bir şeyler duydum. Bu bela ile dünyanın tamamının başı dertte. Ama biliyorum ki senin de başında dertte. Türkiye geçtiğimiz yıl 5.5 ton bu yılın ilk on ayında 12 ton bu uyuşturucudan yakalayarak mücadeleyi en üst seviyede yürüten ülkeler arasında yer almıştır. Bay Kemal, ne yaptığımızı öğrendin mi? Bunları biz yapıyoruz. Uyuşturucuyla mücadele edenleri töhmet altında bırakacak açıklamalar yapmak, uyuşturucu baronlarına hizmet etmektir. Türkiye'nin kader seçimleri olacak 2023 seçimleri öncesi CHP'ye yeni görevler ve talimatlar verildiği anlaşılıyor. Bizim uyuşturucu gelirleri ile cari açığı kapatma gibi bir derdimiz yok. 2023 seçimlerinde sıkletimize uygun bir muhalefetle yarışmayı isterdik. Maalesef bahtımıza millete hakaret etmekten başka hiçbir vasfı olmayan ekip çıktı.

''TAHIL SEVKİYATI DEVAM EDECEK''

Avrupa'ya bizim üzerimizden enerji ihracı olacak. Dün Putin ile görüştüm, bugün Zelenskiy ile de görüşeceğim. Rusya-Ukrayna krizinde ülkemizin yaptığı dengeli politikayı eleştirenler, şimdi ülkemizi örnek alıyor. Sayın Putin ile dün yaptığımız görüşme üzerine Rusya Savunma Bakanı, Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar'ı arayarak bugün saat 12.00’den itibaren tahıl sevkiyatının devam edeceğini belirtti.

FAİZ MESAJI

Yılbaşından sonra dünyada da faizin indirilmeye başlandığını göreceksiniz. Dünya ülkeleri yüksek enflasyonrakamlarıyla uğraşırken ülkemizde ekonomi çarkları dönüyor. 

ÇİFTÇİYE MÜJDE: ÖDEMELER BU YIL İÇİNDE YAPILACAK

Çiftçilerimzie yaptığımız destekleme sistemini değiştirdik. Ödemeleri öne çekiyoruz. Hububat üreten çiftçilerimize destekleri bu yıl içinde ödemeye başlayacağız. Mazot ve gübre desteklerinin öne çekilmesiyle, çiftçilerimiz zorlanmadan üretim yapabilecekler. Bunları her zeminde anlatacaksınız. Buzağı başına veilen temel desteği 500 liraya yükselttik. Tarımsal destek bütçemizi 1,8 milyar liradan 34 milyar liraya çıkardık. Dijital dönüşüm hamlelerimize de devam ediyoruz. Üreticilerimiz desteklemeler için başvurularını elektronik devlet üzerinden yapabiliyor. 400 binin üzerinden çiftçimiz çiftçi kayıt belgesini oluşturdu.

YENİ BAKKAL SİSTEMİ GELİYOR

Kooperatif marketlerimiz üretici ile tüketiciyi buluşturuyor. 1335 olan market sayısını en kısa sürede 2000'in üzerine çıkaracağız. 250 noktada ko-bakkal projemizle temel tüketim maddelerini bakkal formatında ulaştırmayı planlıyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!