banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: İspatlamazsan namertsin

İstanbul'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sayın Kılıçdaroğlu TRT'deki açıklamasında bizim terör örgütü ile görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Kılıçdaroğlu bunu ispatlamazsan namertsin. Biz terör örgütleriyle görüşme değil onları inlerinde vurmakla görevli olduk. Bunları vurmaya devam ediyoruz" dedi.

Gündem 25.05.2023, 17:11 25.05.2023, 18:41
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye İstanbul Buluşması’’ programında açıklamalarda bulunuyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

"SENARYOLARI BİRLİKTE YIRTIP ATTIK"

İstanbul iş başkanlığımızı bu buluşmaya aracılık ettiği için teşekkür ediyorum. Tüm sanayicilerimize buradan selamlarımı iletiyorum. Tüm sanayicilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yatırımın istihdamın kıymetini en iyi sizler bilirsiniz. 21 yıldır ülkemize ve milletimize bunu verdik. Biz güveni sağladık. Bu süreçte önümüze çıkan engelleri birlikte aştık. Senaryoları birlikte yırtıp attık. 2023'ü Türkiye Yüzyılı'na birlikte hazırladık. 14 Mayıs seçimlerinin meclis aşaması tamamlandı. 14 Mayıs sıradan bir tarih değil. 1950'ye gideceğiz ve onun yapılanmasını gerçekleştirdik.

"MİLLETİMİZ ÇOK NET MESAJLAR VERDİ"

Milletimiz parlamentoda 323 milletvekili ile tercihini Cumhur İttifakı'ndan yana yaptı. Artık milletimiz bu şansı Cumhur İttifakı'na verdi. Cumhurbaşkanlığı'nda da şahsımıza 27 milyondan fazla vatandaşımız teveccüh gösterdi. Seçim az bir farkla ikinci tura kaldı. Milletimiz muhalefete ve dünyaya çok net mesajlar gönderdi. Milletimiz cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yeniden güven oyu vermiştir.

"KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: İSPATLAYAMAZSAN NAMERTSİN"

"Sayın Kılıçdaroğlu TRT'deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor. Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Biz terör örgüğtlerini inlerinde vurmakta görevli olduk. Hala bunları vurmaya devam ediyoruz. Sen ise Kandil'den talimat alarak bunların, parlamentoda odalarına gidip görüşme yapıyorsun, beraber yol haritasını çiziyorsun. Asla bizim terör örgütleriyle bir araya gelmemiz, kozmik odalarda toplantılar yapmamız söz konusu değildir.

"AKŞAM YALAN SABAH YALAN"

Sen sınır ötesinde bile teröristlerle nasıl adımlar atılacağının görüşmelerini şu anda dirsek dirseğe beraber yürüdüğün HDP ile bu çalışmaları yaptın. Meclis'teki odalarında yaptın. Bunu tüm konvansiyonel medya ortaya koydu. Her şey açık ortada. Akşam yalan sabah yalan hayatın buynunla geçiyor. Bir de utanmadan televizyona çapıurıyorsunuz. Sen şöhret istiyorsun. Sana yalan şöhretliği yeter."

"SENİN DERDİN ŞÖHRET"

Kılıçdaroğlu utanmadan sıkılmadan bir de kalkıp beni yayına çağırıyorsun, senin derdin şöhret. Şöhret olmak istiyorsun. Sana şöhret minderi vermeye niyetimiz yok. Milletimizin duruşu gayet açıktır ve değişmemiştir. Seçimsonucunu beğenmeyiip depremzedelere olmadıuk hakareti savuranların onlardan hangi yüzle oy isteyeceğini merak ediyoruz.

"MUHALEFETTE ORTALIK TOZ DUMAN"

Artık ortada masa falan da kalmadı. Muhalefet cenahında ortalık toz duman. CHP Genel Başkanı, o bildik siyasetini kendi başına sürdürüyor. Kimsenin bu kişiyi taşıyacak mecali kalmadı. İnşallah pazar günü seçimlerin ardından Kılıçdaroğlu'nun çektiği eziyete de son vereceğiz milletçe. 15 seçim bizimle yarışa girdi hepsini kaybetti. Artık cumhurbaşkanı adayı olarak tekrar giriyorsun.

"TERÖR ÖRGÜTÜNDEN DESTEK MESAJLARI YAYINLANIYOR"

Kafası zehir gibi çalışan gençlerimizin yaptığı video üzerinden kaset kumpas geçmişinin üzerini örtmeye çalışıyor. CHP'den ayrılarak cumhurbaşkanı adayı olan birine yaptıkları ortada. Terör örgütünden sana destek mesajları yayınlanıyor. Erdoğan'a destek mesajları yayınlanmıyor. Bize milletimizin desteği yeter.

"BÖYLE YALAN MI OLUR"

300 milyar doları Londra’daki tefecilerden alıp getirecekmiş... Böyle de yalan mı olur. Londra’nın tefecileri olsa olsa esrar, eroin kaçakçılarıdır. Sana delikli 2,5 kuruş bile göndermezler.

"SURİYE'DE KONUT ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Kuzey Suriye’de briket evler yaptık. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yaptık. Katar destekli, 1 milyon mülteci alabilecek kapasitede, yine Suriye’de konut çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’deki Suriyelilerin buralara gönüllü şekilde gidişinin altyapısını oluşturuyoruz. Yaptığımız işin insani, vicdani ve İslami bir yönünün olması gerekir diye inanıyoruz.

"MİLLETİM ASLA SİZE YOL VERMEZ"

Pazar günü bu tabloların hesabını bu teröristlerle el ele olanlardan soracaktır diye inanıyorum. 14 Mayıs'ta yarım kalan işi tamamlayacak ve hep beraber Türkiye Yüzyılı'nın inşası için çalışacağız. Bu Selo kim? Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimizin canına giren terörsittir. Şimdi ne diyor, Selo'yu çıkarmak istiyorsanız oyu bize vereceksiniz diyor. Benim milletim ona oy vermez. Benim milletim yerlidir, millidir, vatanseverdir. Asla size yol vermez. Bunların hesabını pazar günü soracaktır. Tek çaremizin çalıştığımızın karşılığı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Pazartesi gününden itibaren de bu şekilde mücadeleye devam edeceğiz.

"SEN KENDİ HALİNE BAK"

Yüzde 1'i bile etmiyor bunların aldığı oy oranı ama 40 vekil aldılar. Sana kalan vekil sayısı bunlarla mukayese edilmeyecek az. Sen kendi haline bak. Hayatı sırça köşklerde değil Kasımpaşa'da öğrendim, İstanbul'da öğrendim. Başı dik bir şekilde yaşamanın manasını iyi biliriz. İstanbul'da öğrendiklerimizi siyasi hayatımızda rehber edindik. Ülkemizin menfaatini pazarlık konusu haline getirmedim. İstanbul'a başkanlık yaptığım dönemin kadro kıymetini İstanbullular bilir.

EN GÜÇLÜ LOBİLERE MEYDAN OKUDUK

Türkiye'nin bekası söz konusu olduğunda kimseyi gözümüz görmedi. Bu uğurda gerektiğinde dünyanın en güçlü lobilerine meydan okuduk. PKK'sından FETÖ'süne tüm terör örgütleriyle mücadele ettik. Hatırlayın 15 Temmuz'u, uçaklara, tanklara, ölüm kusan silahlara göğsümüzü siper ettik. Gerektiğinde her türlü riski alarak canımızı ve siyasi ikbalimizi tehlikeye atmaktan çekinmedik ama hiçbir zaman ülkemizin, milletimizin ve umudunu bize bağlamış yüz milyonlarca mazlum ve mağdurun hakkını kimseye yedirmedik. BM'den NATO'ya, G20'den diğer yapılara kadar tüm uluslararası platformlarda Türkiye'nin çıkarlarını cesaretle savunduk. Cumhur İttifakı, Türkiye ortak paydasında buluşanların adresidir. Cumhur İttifakı, vatanın bekasını her şeyin önünde görenlerin çatısıdır. Bunun dışındaki her şey lafıgüzaftır.

YOLA ÇIKARKAN İLK DÜĞMEYİ YANLIŞ İLİKLEDİ

21 yılda laf üstüne laf koymanın değil taş üstene taş koymanın mücadelesini yürüttük. Eser ve hizmet yolculuğumuzu kesintisiz sürdürdük. Ülkemizin önünü açacak hangi teklifi getirdi. Yola çıkarken ilk düğmeyi yanlış ilikledi. Ülke ve millete dair meselelerin al gülüm ver gülüm malzemesi yapılmaması gerektiğini aklına getirmedi. Hiçbir hesaba dayanmayan sözleri ile bunu yaptı. Kişisel hesapları ile siyaseti kirletti. Toplam oyları 1'i bulmayan partilere 40 vekil hediye etti. İBB başkanı 4 yıldır görevde, İstanbul'a ne yaptı? Büyük hizmetleri var diyebilir misiniz? Aynı şekilde Ankara, ne yaptı? Net söylüyorum, CHP ile masaya oturup da istediğinden fazlasını almadan kalkan yoktur.

Ayrıntılar birazdan...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!