banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Her gün farklı maskeyle çıkıyor

Ankara Mamak’ta Hemşehri Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu kredisini yanlış yola saparak heba etti. Biz sözümüzü millete söylerken rakibimiz her gün bir başka maske ile bu zatın sözünün kimlere olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. CHP Genel Başkanı "Özerklik verilecek, Selahattin Demirtaş özgür kalacak, YPG'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" derken sözünü aslında Kandil'e söylüyor. Kandil'dekiler de onun sözünü mukabele ediyor.'' ifadelerini kullandı. Erdoğan, ayrıca ''500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı da devam ediyor.'' dedi.

Gündem 24.05.2023, 16:04 24.05.2023, 17:09
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da Mamak Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda düzenlenen Hemşehri Buluşması'nda vatandaşlara seslendi.

Erdoğan, ''Kılıçdaroğlu kredisini yanlış yola saparak heba etti. Biz sözümüzü millete söylerken rakibimiz her gün bir başka maske ile bu zatın sözünün kimlere olduğunu en iyi sizler biliyorsunuz. CHP Genel Başkanı "Özerklik verilecek, Selahattin Demirtaş özgür kalacak, YPG'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" derken sözünü aslında Kandil'e söylüyor. Kandil'dekiler de onun sözünü mukabele ediyor.'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ayrıca ''500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı da devam ediyor.'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

Ankara'nın 15 Temmuz gecesine gösterdiği kahramanlık nesillerden nesillere gösterilecek bir kahramanlık olarak tarihteki yerini aldı. Türkiye'nin 80 vilayetinin tamamından gelerek geleceğinizi bu şehirde kurdunuz. Bu şehir de size barınacak yuva, sofranıza koyacak ekmek verdi. Ankara'yı sadece Mamak'la Sincan arasında bir şehir görenler kalp gözüyle bakmayanlardır. Şayet öyle baksalardı burada tüm illeri göreceklerdi.

''KALP GÖZLERİ MÜHÜRLÜDÜR''

Bu vatan topraklarını parçalamak dışında gayeleri olmayanların kalp gözleri zaten mühürlüdür. Bizim sözümüz Malazgirt'ten bu yana Anadolu coğrafyasını ebedi vatan bilen, ecdat mirasına dört elle sarılanlardır. Bizim sözümüz, PKK'sından FETÖ'süne tüm örgütlerin hain emellerine karşı tek millet, tek vatan, tek devlet şiarında buluşanlaradır. Bizim sözümüz, emperyalistlerin üzerimize oynadığı oyunları bir kez daha boşa çıkarmak için, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyenleredir.

''KANDİL'DEKİLERE SÖZ VERİYOR''

Bizim sözümüz, ipinin bir ucu terör örgütlerinin, bir ucu tefecilerin elinde olanların riyakarlıklarına dur diyenleredir. Bizim sözümüz milletedir. Siyasi hayatımızın her döneminde bugün de sözümüz milletimizedir. yarın da öyle olacaktır. Cumhur ittifakı da sözünü millete söyleyenlerin ittifakıdır. Kardeşlerim, biz sözümüzü millete söylerken, seçimdeki rakibimiz her gün başka bir maskeyle arzı endam eden zatın sözünün kimlere olduğunu iyi biliyorsunuz. Anadolu ve dünyanın cazibe merkezi Ankara'nın 15 Temmuz gecesi gösterdiği kahramanlık, nesillerden nesillere aktarılacak bir destan olarak tarihimizdeki yerini almıştır. CHP Genel Başkanı "Özerklik verilecek, Selahattin Demirtaş özgür kalacak, YPG'yi terör örgütü olarak görmüyoruz" derken sözünü aslında Kandil'e söylüyor. Kandil'dekiler de onun sözünü mukabele ediyor.

''SEN NASIL HESAP UZMANISIN''

CHP genel başkanı kendisine açılan krediyi yanlış yollara saparak heba etti. Sen nasıl hesap uzmanısın ki toplam oyu 1 eden partilere 40 vekil verdin. Cumhur ittifakı 323 parlamenter ile parlamentoda yerini aldı. 28 Mayıs'ta gelin Türkiye Yüzyılı'nın etrafında kenetlenelim.

MUHALEFETİN BAŞKANLARINA TEPKİ

Esenboğa Havalimanı'nı kim yaptı, bay bay Kemal mi yaptı? Biz yaptık biz. Melih Bey Ankara başkanı olduğu dönemde biz yaptık. Sorun ya, 4 yılda ne yaptın diye sorun. İstanbul'a sorun. Sen İstanbul'a 4 yılda ne yaptın? İzmir'in havalimanını da bu kardeşiniz yaptı. Bundan sonra da biz yaparız. İzmir İstanbul arasını 7 buçuk saatten 3 buçuk saate biz indirdik. Dağları kim deldi, biz deldik. Sen İzmir vekilisin, belediye sizde İzmir'e ne yaptınız. Yağmur yağdığında sel alıp götürüyor. 

''28 MAYIS'I ŞÖLENE ÇEVİRELİM''

Ankara'da eğitime bakın AK Parti var. Sağlığa bakın AK Parti var. Bilkent'i kim yaptı? Yine en son aynı büyüklükteki hastanemizi yaptık. Durmadık usanmadın, eserlerimiz ile yola devam ettik. 27 Mayıs ülkemizin demokrasi tarihinin en önemli yol ayrımlarından biri. Pazartesi 29 Mayıs. Şanlı tarihimizin en önemli zaferlerinden biri. Bu iki önemli günün arasında 28 Mayıs var. Acılarımızdan ders aldığımız bir şölene çevirelim gelin. 

''EN BÜYÜK DÜŞMANIMIZ REHAVETTİR''

Kökenine, mezhebine, siyasi tercihine bakmaksızın her insanımızın bu kutlu yürüyüşte yer almasını istiyoruz. Gönlümüz de kollarımız da sonuna kadar açıktır. Biz 85 milyonun cumhurbaşkanıyız. Her birinin geleceğine ışık tutuyoruz. Her vakit olduğu gibi siz ne diyorsanız onu söylüyoruz. Siz hangi istikameti gösteriyorsanız oraya doğru yürüyoruz. Bunun için sizlerden çevrenizdeki komşularınızı eşinizi dostunuz akrabanızı mutlaka sandığa gitmeye ve tercihini doğrudan yana kullanmaya teşvik etmenizi bekliyorum. Unutmayın en büyük düşmanımız rehavettir, zafer sarhoşluğudur. Biz orayı boş bırakırsak gelir birileri doldurur.

''KASET MONTAJI İLE GELENLER ÜLKEYİ YÖNETMEK İSTİYOR''

Neredeyse yurt dışında 2 milyona yaklaştı verilen oy. İstiyoruz ki yurt dışından da gümbür gümbür oylar gelsin. Dün bunu Malatya'da gördüm 50 bin kişi katıldı. Sivas'ta 100 bin kişi ile mitingimizi yaptık. Yiğidolar acayip geliyor. Bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Ankara Sivas YHT yaptık mı? yaparsa biz yaparız. Bir Sivaslı arkadaş vardı 7'li masanın çevresinde, hala Sivas'a gidememiş. Sana yüksek hızlı tren hazırladık, konforu da yüksek. Gidemedi. O bay bay Kemal'in takdimi ile görevliydi. Biz Sivas'ı Allah için seviyoruz. Kaset montajı ile CHP'nin başına gelenler şimdi bu ülkeyi yönetmek istiyor.

''500 BİN MÜLTECİYİ SURİYE'YE EVLERİNE GÖNDERDİK''

500 bin civarında mülteciyi Suriye'nin kuzeyindeki briket evlere göndermeye başladık. 1 milyon mülteciyi iskan edeceğimiz konutların yapımı da devam ediyor. Katar ile müşterek attığımız adımla 1 milyon mülteciyi iskan edebileceğimiz konutların yapımı da ayrıca devam ediyor. Biz ihanet şebekesi değiliz biz ensarız. Muhacirlere de o şekilde yaklaşıyoruz.

''LONDRA'NIN TEFECİLERİ KİME PARA VERECEKLERİNİ ÇOK İYİ BİLİRLER''

Bak eğer siz kredi verirseniz bunları size ödemeyeceğiz diyecek kadar ileri gittiler. Ne oldu? Bu dünya size delikli kuruş bile vermez. Londra'nın tefecileri kime para vereceklerini çok iyi bilirler. Şimdi sormak lazım siz oturduğunuz binanın yönetimini böyle birisine teslim eder misiniz?'

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!