banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere uyarı: Tarihinizi unutturmaya çalışan köksüzlere kulak asmayın

Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Geleceğimizi, kendi devletine, tarihine nefretle bakan değil, gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Size binlerce yıllık tarihinizi unutturmaya çalışan köksüzlere kulak asmayın. Şanlı tarihinizle gurur duyun'' diyerek Osmanlı'yı övüp Yunanistan'a tek kelime etmeyen CHP'li Tunç Soyer'e göndermede bulundu.

Gündem 12.09.2022, 11:01 12.09.2022, 17:00
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı. Burada açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

2022-2023 Eğitim Öğretim yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle bayrak şairimiz Arif Nihat Asya'ya Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Adeta coşkun ırmaklar gibi akan şiirleriyle edebiyat hayatımızda güzel izler bırakmıştır. Öğrencilere iyi insan olmayı, vatan ve bayrak sevgisini öğretmiştir. Muhteşem mısralar yazan şairimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Bu lisemizde Türkiye'nin ilmi, akademik hayatına eşsiz katkılar yapan nice değerimiz çıkacaktır.  Aybüke Yalçın gibi genç yaşta terör örgütleri tarafından bizden koparılan öğretmenlerimizi anıyoruz. Üzerimde hakkı olan öğretmenlerime şükranlarımı sunuyorum. Vefat edenlere de rahmet diliyorum. 

''YARDIMCI KAYNAKLARI ÜCRETSİZ OLARAK SUNUYORUZ''

Bundan 20 yıl önce göreve geldiğimizde ülkemizi üzerinde yükselteceğimiz 4 sütundan birini eğitim olarak belirlemiştik. Hiç şüphesiz ki eğitime en büyük desteği biz verdik. Her yıl bütçeden en büyük payı eğitime ayırdık. Derslik sayısını ikiye katlayarak kalabalık sınıf sorununu çözdük. Okullarımızı en modern imkanlarla donattık. Okul öncesi eğitim seferberliği başlatarak çocuklarımızın daha erken yaşlarda eğitim süreçlerine katılmasını sağladık. Derslik sayımızı ikiye katlayıp kalabalık sınıf sorunu da çözdük. Ders kitaplarını ücretsiz bir şekilde dağıttık. Şimdi yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak sunuyoruz. Ders kitaplarını ücretsiz bir şekilde dağıtarak, velilerimizi kırtasiye gezmekten kurtardık. Bugün öğrenciler hem ders hem de yardımcı kitaplarına ücretsiz bir şekilde ulaşabiliyor. 

''BU RAKAMI 1500'E ÇIKARMIŞ OLACAĞIZ''

Yıllardır hep geride bırakılan kız çocuklarımızın okullaşması için çaba gösterdik. Ağustos ayından bu yana binden fazla köy yaşam merkezimizi faaliyete geçirdik. Bu rakamı 1500'e çıkarmış olacağız. Tüm liselerimizin eğitim ortamlarını, teknolojik donanımlarını elden geçiriyor eksikliklerini gideriyoruz. Maziden atiye kurduğumuz köprünün bu kuşağın en donanımlı şekilde yerişmesini beka meselesi olarak görüyoruz.

''TEKNOFEST KUŞAĞINI EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRECEĞİMİZE İNANIYORUM''

'Gününü malayani işlerle geçiren zihni ve kalbi boş avare bir gençlik değil ilim, fikir ve erdem sahibi bir gençlik istiyoruz. Geleceğimizi kendi devletine kinle, nefretle, öfkeyle bakan değil tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Bunun adı Teknofest kuşağıdır. Artık kendi ihtiyaçlarını idame ettirecek nüfusu dahi bulamayan Batı'nın bugün yaşadığı krize gelecekte biz de düşmemek için çocuklarımızı sıkı sıkıya sahip çıkarak yetiştirmek zorundayız. Teknofest kuşağını en iyi şekilde yetiştireceğimize inanıyorum. Kız çocuklarının okullaşması için özel gayret gösterdik. Yüzde 30 olan okullaşma oranı yüzde 90'a ulaşmış durumda. Geleceğimizi halkına, tarihine kinle bakan değil, tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz.

GENÇLERE UYARI: KÖKSÜZLERE KULAK ASMAYIN

Geleceğimizi halkına, tarihine kinle bakan değil, tarihinden gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Geleceğimizi, kendi devletine, tarihine nefretle bakan değil, gurur duyan gençlere emanet etmek istiyoruz. Size binlerce yıllık tarihinizi unutturmaya çalışan köksüzlere kulak asmayın. Şanlı tarihinizle gurur duyun. Güzel ülkemizin umudu ve yarını sizlersiniz. Güçlü bir gelecek için geçmişizi iyi tanımanız gerekiyor. Sosyal medyanın sizi gerçeklerden kopuk, sanal bir dünyaya hapsetmesine izin vermeyiz. Buradan gençlere tavsiye vermek istiyorum. Kendimin uyguladığı ve evde torunlarımı da söylediğim şeyi bir kez daha hatırlatmak istiyorum; Oku, düşün, uygula ve neticelendir.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'nde 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tören sonrası sınıfları gezdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!