banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde: Düzenleme için tarih verdi

ABD ziyaretinde temaslarını takip eden gazetecilerle Türkevi'nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli maaşı zammına ilişkin "Emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz" dedi.

Gündem 21.09.2023, 20:51 21.09.2023, 21:03
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilere müjde: Düzenleme için tarih verdi

BM Genel Kurulu toplantısı için ABD'nin New York kentinde gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşı zammına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, "Emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan New York'taki Türkevi'nde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği emekli maaşı artışına yönelik "Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz" dedi.

"EMEKLİLERİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli maaşına ilişkin açıklaması şu şekilde:

Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, 'Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?' kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz.

Biz ekonominin kronik problemlerini çözerken işçilerimizin, memurlarımızın yanı sıra emeklilerimizi de enflasyona ezdirmemek için çabalıyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız.

Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!