banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomi mesajı: Somut neticeleri görmeye başlayacağız

Hasankeyf-Gercüş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Geçmişte böyle kritik dönemlerle ülkemizin önünü vesayetle, darbeyle kesenler bu sefer başaramayacaklar. Türkiye'yi küresel krizden ayrıştırma konusundaki somut neticelerini yılbaşından itibaren daha net görmeye başlayacağız.'' şeklinde açıklama yaptı.

Gündem 08.11.2022, 14:11 08.11.2022, 17:22
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden Hasankeyf-Gercüş Tüneli Açılış Töreni'ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şekilde;

39.4 kilometrelik yolun bugün yaptğımız tünelle birlikte bağlantı yolları tamamlanmıştır. Yaklaşık 2.5 yılda 910 milyon liralık yatırım tuturarıyla Hasankeyfimiz'e kazandırılan tünelin hayırlı olmasını diliyorum.

''SİNSİ KAMPANYALARA RAĞMEN HİZMETE SUNDUK''

Biz hükümet olarak kendi üzerimize düşeni yapma gayretindeyiz. Uluslararası boyutu da olan sinsi kampanyalara ve sabotaj girişimlerine rağmen barajımızı tamamlayarak ülkemizin hizmetine sunduk. Bununla da kalmadık. Baraj gölü alanı içerisinde kalan yerleşim yerlerimizi tüm alt yapısı ve üst yapısıyla yeniden inşa ettik.

''ÜLKEMİZİ EN GELİŞMİŞ 10 ÜLKE ARASINDAKİ YERİNİ ALMASI İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ''

Ülkemizin tamamını kalkındırarak, zenginleştirerek, büyüterek dünyanın en gelişmiş ilk 10 ülkesi arasındaki yerini alması için mücadele ediyoruz. Türkiye'nin asırlık kayıplarını 20 yılda tamamlarken, çok daha büyük hedeflerin altyapısını hazırlıyoruz.

''VERDİĞİMİZ MÜCADELEYELE BU BEDELLERİ ÖDEDİK''

Ilısu barajı sizlerin gözleri önünde gerek Batman, gerek Mardin, sizlerin iç içe olduğu dev bir baraj. Şimdi bu güzel tünelle bu viyadükle bu güzel şehirlerimizi birbirine bağlıyoruz. Batman çok bedel ödedi, Mardin çok bedel ödedi. Bu bedelleri verdiğimiz mücadeleyle bitirdik. 

''SOMUT NETİCELERİ YILBAŞINDAN İTİBAREN DAHA NET GÖRECEĞİZ''

Geçmişte böyle kritik dönemlerle ülkemizin önünü vesayetle, darbeyle kesenler bu sefer başaramayacaklar. Türkiye'yi küresel krizden ayrıştırma konusundaki somut neticelerini yılbaşından itibaren daha net görmeye başlayacağız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yıldönümüne ulaştığımızda, geriye doğru bakıp Allah'ın izniyle nereden nereye geldiğimizi daha iyi göreceğiz. Atalarımızın sabırla koruk helva olur sözüne kararlıkla umutla işimize bakacak, vizyonlarımızın altını dolduracağız. 2023'te Türkiye yüzyılı ahdimizin etrafında kenetlenerek ülkemizi dünyada hak ettiği yere taşıyacağız.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: HIZLI VE KONFORLU ULAŞIM SAĞLANACAK

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 638 metrelik çift tüplü Hasankeyf Tüneli'nin bağlantı yolları ile birlikte 2 kilometre uzunluğunda olduğunu belirtti. Bakan Karaismaioğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Söz konusu güzergahın tamamının hizmete girmesiyle Batman, Mardin ve sınır kapılarına yüksek standartlı, hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlanmış olacaktır." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!