banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e saldırılara karşı beraberlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yargıda dualı açılış tartışmasına karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaparken "Son dönemde Diyanet camiamız üzerinde cereyan eden bazı spekülatif olaylar bizleri ciddi manada üzüyor. Sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir. " dedi.

Gündem 13.09.2021, 08:15 13.09.2021, 08:29
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e saldırılara karşı beraberlik çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'da STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile telefonda görüşerek, katılımcılara hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, icazetlerini alan hafızları gözlerinden öptüğünü ifade etti.

''BENİ DE ÜZÜYOR''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; "Özellikle son dönemlerde, Diyanet camiamız üzerinde bazı spekülatif olaylar cereyan ediyor. Tabii ki bu olaylar beni de ciddi manada üzüyor. Fakat sizlerin birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik içerisinde duruşunuz inanıyorum ki o grupların, arzuları istikametinde devamına inşallah fırsat vermeyecektir. Burada hep beraber sizin sergileyeceğiniz duruş birliktir, beraberliktir, kardeşliktir. Ve bir de tabii Allah'ın ipine toptan sımsıkı sarılışımızın bir ifadesidir. "

''RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN''

Diyarbakır'da bu anlayış içinde olanları gördüğünü, onları tebrik ettiğini dile getiren Erdoğan, "Rabbim yar ve yardımcımız olsun." dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

Allah'tan "sırat-ı müstakim" üzere yaşamayı nasip etmesi temennisinde bulunan Erdoğan, "Çünkü ne varsa inanıyorum ki birlik, beraberlik içerisinde, bu yolda devam etmekte var. Bunun için de yaptığınız çalışmalar çok büyük önem arz ediyor. Özellikle bölgede sizlerden çok büyük hizmetler bekliyoruz." diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da Erdoğan'a katılımcıların selamını ileterek teşekkür etti.

NELER YAŞANMIŞTI?

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Yargıtay'ın yeni binasının dualar eşliğinde açılmasını hazmedemeyenler Diyanet'i ve iktidarı hedef alan linç kampanyası yürütmüştü. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan fotoğraflı bir yanıt geldi. İlk Meclis'in açılış töreninde Mustafa Kemal Atatürk ve Meclis Üyelerinin dua ettiği ana ilişkin fotoğrafı ve bugünkü törende çekilen fotoğrafı Twitter hesabından paylaşan Altun, İngilizce olarak "How it started.How it’s going…'' şeklinde not düşmüştü. Türkçe açıklaması: ''Nasıl başladı. Nasıl gidiyor…" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!