banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve HDP'ye terör tepkisi! Teşvik eden HDP aklayan CHP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan yaptığı konuşmada, CHP ve HDP'ye terör konusunda tepki göstererek, 'Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir.' ifadelerine yer verdi.

Gündem 02.10.2022, 17:04 02.10.2022, 17:47
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP ve HDP'ye terör tepkisi! Teşvik eden HDP aklayan CHP

Cumhurbaşkanı Erdoğan Pendik-Sabiha Gökçen Metro Hattı Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı burada yaptığı konuşmada CHP ve HDP'ye terör konusunda tepki göstererek, "Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda himaye ve teşvik eden HDP'dir. Bu teröristleri kamuoyu önünde savunma aklama görevini de CHP üstlenmiştir." diye konuştu. 

'TERÖRÜ YERLE YEKSAN ETTİK'

HDP'nin PKK'nın parlamentodaki temsilcileri olduğunu belirten Erdoğan şu ifadelere yer verdi:

Terörü yerle yeksan ettik. Ama PKK'nın parlamentodaki temsilcileri hala bunu savunmanın gayretinde. Mersin'deki son saldırı bu sinsi senaryonun en alçak örneğidir. PKK'nın uzantısı malum parti terörde kadınları kullanıyor. Mersin'de bu iki kadın kendilerine bomba bağlayıp polis evine saldırıyor. Bu kadın teröristlere bir yerde acıyorum. Neden? İşte diyorum ki bu partinin kadın mensupları haydi bakalım konuşun. Bu kadınları Kandil'de terörist olarak yetiştirenler benim ülkemdeki kadınlara bunun hesabını verebilirler mi? Diyarbakır annelerine bunun hesabının verebilirler mi?

'HDP TEŞVİK EDİYOR CHP AKLIYOR'

Terör konusunda HDP'nin teşvik ettiğini CHP'nin bunu akladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu: 

Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda teşvik eden HDP'dir. Kamuoyunda aklama görevini de CHP üstlenmiştir. Kimlere bu alçak oyunda roller verildiğini görüyorsunuz değil mi? Malesef bir türlü terör örgütünün güdümünden kurtulamayan HDP başrolü oynuyor. 

CHP TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KUKLASI HALİNE GELDİ 

Diğer yandan CHP'nin bölücü terör örgütünün kuklası haline geldiğini belirten Erdoğan şu ifadelere yer verdi: 

Asıl üzüldüğümüz Atatürk'ün partisi olduğunu söyleyen CHP'nin bölücü terör örgütünün kuklası ve oyuncağı durumuna düşürülmesidir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!