banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başörtüsüne '1 metrelik bez parçası' diyen Kılıçdaroğlu'na açık çağrı! 'Samimiysen başörtülü aday koy'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü açıklamasına sert tepki göstererek, 'Halk oylaması dahil bütün adımları atmaya hazırız. Biz milletin hakemliğinden asla kaçmadık.' ifadelerine yer verdi.

Gündem 02.11.2022, 13:08 02.11.2022, 13:25
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda başörtüsünün anayasa ile güvence altına alınmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

'BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNU BİR GECE YARISI GÜNDEME TAŞIDILAR'

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü açıklamalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadelere yer verdi: 

Ülkenin gerçeklerinden kopuk oldukları, ülkemizin nereye geldiğini bilmeyecek seviyedeler. Başörtüsü konusunu, kabuk bağlamış yaraları deşmek pahasına bir gece yarısı gündeme taşıdılar. Bunu da içerisinde türlü sapkınları meşrulaştıran belirsiz bir yasa teklifi ile yaptılar. Biz de CHP'nin bu oyununa ailenin korunmasını esas alan anayasa değişikliği teklifimizle karşılık verdik. 

'KIZLARIMIZI BAŞÖRTÜSÜNÜ AÇTIRAN SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?'

Diğer yandan Erdoğan, 28 Şubat dönemini hatırlatarak şu ifadelere yer verdi: 

Bir ara başörtülü kardeşlerimize rozet takma yarışına girdiler. Bugüne kadar neden çıkmadılar? Çünkü onların ruhunda bu yok. Üniversitelerimizin kapısında kızlarımızın başörtüsünü açtıran siz değil miydiniz? Polis kardeşlerimizi acımasız bir şekilde kullandılar. Kızlarımızn başörtülerini çekip alarak onlara zulmettiler. Biz bunları unutmayız Bay Kemal. Sıkıysa önümüzdeki seçimde başörtülü adayları koy. Seni de görelim. Sizin geçmişteki ağababalarınız meclisteki başörtülü kızlarımızı atmanın derdindeydi. 

'REFERANDUM DAHİL BÜTÜN ADIMLARI ATABİLİRİZ'

Başörtüsünü anayasal güvenceye almak için hazır olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözleri kaydetti: 

Hazırlıklarını tamamladığımız teklifimizi, Meclis'te bulunan arkadaşlarla ve partilerle görüşmeye başladılar. Ve bugün tamamlanacak görüşmelerin ardından teklifimizi, Meclis'e bugün sunacağız. Bir daha açılmamak üzere, muhalefet için de bir turnusol kağıdı olacağına inanıyorum. Halk oylaması dahil bütün adımları atmaya hazırız. Biz milletin hakemliğinden asla kaçmadık. 

1 METRELİK BEZ PARÇASI HAKARETİ HALA HAFIZALARDA 

Ayrıca Kılıçdaroğlu daha önce, SSK başkanıyken, başörtüsü taktıkları için kurum avukatlarına dava açmış, milletvekiliyken Anayasa Mahkemesi'ne üniversitelerde başörtüsü serbestliğinin kaldırılması için dava açmıştı. Kılıçdaroğlu, başörtüsüne '1 metrekarelik bez parçası' diyerek hakaret etmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!