banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan başörtüsü için referandum çağrısı: Kararı millet versin

Malatya'da yapımı tamamlanan projelerin toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Hadi sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin'' diyerek başörtüsü çağrısı yaptı.

Gündem 22.10.2022, 16:20 22.10.2022, 17:42
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya’da Battalgazi Devlet Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Kuru Kayısı Lisanslı Depo ve Borsası ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni’nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, başörtüsü konusunda anayasa teklifi hazırladıklarını söyleyerek "Şunu da yapabiliriz; sıkıyorsa gel bu işi referanduma gidelim" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Ya aday olup karşımıza çık ya da adayın kimse söyle onu bilelim" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde; Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Malatya, insanlığın kadim medeniyetlerinin yuvası. Anadolu'yu ebedi yurdumuz haline getiren, büyük destanı yazdığımız şehirlerden biridir Malatya. Yaklaşık 2 yıllık bir aranın ardından tekrar Malatya'da sizlerle hasret gidermenin mutluluğu içindeyim. Tarihe ismini seçkin insanların şehri diye yazdırmış Malatya bugün de bütün parıltısıyla yoluna devam ediyor. 

"462 KİLOMETREYE ÇIKARDIK"

Sağlıkta 14'ü hastaneden oluşan toplam 68 sağlık tesisi yaptık. Ulaştırmada 36 kilometreden devraldığımız Malatya'daki bölünmüş yol uzunluğunu 462 kilometreye çıkardık. Birileri Malatya'yı çok kıskanıyor. Varsın kıskansınlar. Biz yolumuza devam edeceğiz. Malatya'ya 20 yılda 33 milyar liralık yatırım yaptık. Malatya'daki çiftçimize 1,8 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. Malatya'ya TOKİ kapsamında 500 iş yeri daha kazandırıyoruz. TOKİ vasıtasıyla Malatya'da 17 bin 843 konut projesini hayata geçirdik. İlk evim kapsamında 2 bin 500 daha konut kazandırıyoruz. Seviyoruz Malatya'yı. Yakışır Malatya'ya. Siz bizi yola çıktığımızdan bugüne hiç yalnız bırakmadınız ve dik durdunuz. Diklenmeden diklendiniz. Onun için birileri Malatya'yı çok kıskanıyor.

TOPLAM YATIRIM TUTARI 19 MİLYAR

Büyükşehir Belediyemiz, kendisinden katbekat büyük bütçelere sahip olduğu halde parasızlıktan yatırım yapamadığını söyleyen beceriksizleri mahcup edecek başarılı çalışmalar yürütüyor. Sağlıkta 14'ü hastaneden oluşan toplam 68 sağlık tesisi yaptık. Geçtiğimiz günlerde Çevre Yolu'nu da hizmete açtık mı? Hayırlı olsun. Malatya'ya elimiz boş gelmedik. Bugün toplam yatırım tutarı 19 milyar lirayı bulan 133 ayrı projenin resmi açılışını yapacağız. Malatya'ya elimiz boş gelmedik yine dolu dolu geldik. Malatya'yı Sivas'a bağlayan 104 km'lik Hekimhan Yolu'nu, 8 tüneli ve 14 köprüsü ile birlikte resmen hizmete alıyoruz.

"ONLAR TURİST OLARAK GELİYORLAR"

Malatya tarım yanında sanayisi ve son dönemde gelişen turizmi sayesinde bölgemizin gözbebeği haline geldi. Milletimizin günlük hayatının kalitesini eser ve hizmet siyasetimizle yükselttik. Siyasi istikrarsızlığı yeni yönetim sistemimizle aştık. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın ötesine taşıdık. Tarım ve ormanda Malatya’ya 14 baraj, 12 sulama tesisi, 10 adet hidroelektrik santrali inşa ettik. Bay Kemal ve birileri, bunlar ne yapar ya? Bunlar Malatya’ya anca turist olarak gelir. Biz yatırım ve açılış için geliyoruz.

"EKONOMİMİZİ BÜYÜTÜP İSTİHDAMI ARTIRDIK"

Göreve geldik 76 üniversitemiz vardı, şimdi Türkiye genelinde 208 üniversitemiz var. Üniversite olmayan ilimiz kalmadı. Ekonomimizi büyütüp istihdamı artırdık. Milletimizin günlük hayat kalitesini eser ve hizmetlerimizle yükselttik. Siyasi istikrarsızlığı yeni yönetim sistemimizle aştık. Terör sorununu sınır ötesi çalışmalarla kaynağından kestik. Yarın Diyarbakırdayım. Önceden akşam 8 dediğinde dışarı çıkamazdın. Şimdi herkes sabaha kadar dışarda dolaşabiliyor. Önümüze kurulan her tuzağı arkamızdan çevrilen her kumpası milletimizden aldığımız destekle bozduk. Her kesimden insanımızın hak ve özgürlük talebini gerçekleştirdiğimiz sessiz devrimlerle çözdük. Ekonomimizi büyütüp istihdamı artırdık Dünyamız siyasi, ekonomik ve sosyal kaosun pençesinde sarsılırken biz Türkiye Yüzyılı'nı konuşuyoruz.

"BAY KEMAL SENİN YANINDAKİLER ÜNİVERSİTELERDE İKNA ODALARI KURDULAR"

Biz kadınlarımızı asla başı açık örtük diye sınıflamadık ama birileri kafasında bu ayrımcılığı aşamadı. Bay Kemal senin yanındakiler üniversitelerde ikna odaları kurdular. Başörtülerini başlarından çekip aldılar. Kızlarımızı ikna odalarında hizaya çektiler. Başörtüsü özgürlüğünü gel Anayasa güvencesi altına alalım, dedim bakalım gelecek mi göreceğiz?

BAŞÖRTÜSÜ İÇİN REFERANDUM ÇAĞRISI: MİLLET KARAR VERSİN

CHP Genel Başkanı, başörtüsü tartışmasını açtı. Biz kadınlarımızı başı açık başörtülü diye ayırmadık ama birileri bu ayrımcılığı hala aşabilmiş değil. Başörtüsü konusundaki anayasa değişikliğini Meclis'e gönderdik. Sapkın akımlara karşı ailenin de korunmasını içeren bir anayasa değişikliğinin hazırlığına başladı. Kabul edilirse önemli bir kazanım olmuş olacak. Şunu da yapabiliriz; sıkıyorsa gel bu işi referanduma gidelim. Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin. Bay Kemal sen darbe gecesi ekrandan gelişmeleri seyreden değil misin? Ya aday ol karşımıza çık, ya da adayını söyle bilelim.

FAİZ MESAJI: TEK RAKAMA İNECEK

Faiz inşallah tek haneli rakama inecek. Faiz zulmünden yatırımcılarımızı, vatandaşımızı kurtaracağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!