banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan annesi hastalanan Muharrem İnce'ye telefon: Sizin için ne yapabilirim?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Muharrem İnce arasında geçen diyaloğa bugünkü köşesinde yer verdi. Memleket Partisi Genel Başkanı, yapılan görüşmenin ardından yakın çevresine "Erdoğan aradı. Annemin hasta olduğunu öğrenmiş. Geçmiş olsun, dedi. Annen için ne yapabilirim, diye sordu. Senin için ne yapabilirim, diye sordu. Kemal Bey aradı beni bir gün sonra, Tandoğan mitingine davet etti." dediği öğrenildi.

Gündem 26.05.2023, 11:32 26.05.2023, 12:53
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan annesi hastalanan Muharrem İnce'ye telefon: Sizin için ne yapabilirim?

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kendisine kurulan dekont ve kaset kumpasından sonra Cumhurbaşkanılığı adaylığından çekilmek zorunda kaldı.

FETÖ'nün oyununa gelen Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesinden sonra Cumhurbaşkanlığı yarışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Sinan Oğan arasında geçti.

İlk turda Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 49,52 oy aldı. Erdoğan'ın en yakın rakibi Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,88 oy aldı. Sinan Oğan ise yüzde 5,17 oranında oy alabildi.

Seçimin kilit ismi haline gelen ATA İttifakı lideri Sinan Oğan, ikinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, adaylıktan çekilen Muharrem İnce'ye tekliflerde bulunup kendisine destek vermesini istedi ancak eski yol arkadaşı CHP liderinin teklifini elinin tersiyle itti.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Muharrem İnce arasında geçen bir diyaloğa bugünkü köşesinde yer verdi.

MUHARREM İNCE'NİN ANNESİ HASTALANMIŞ

''Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesi için üretilmiş kasetlerden sahte dekontlara kadar her türlü kirli operasyon karşısında seslerini çıkarmayanlar şimdi Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapması için seferler olmuş durumdalar.'' diyen Abdulkadir Selvi, şu ifadeleri kullandı;

''Muharrem İnce yalnız bırakılmasına rağmen linç kampanyasına karşı uzun süre direndi. Sağlık durumu bozulan İnce sonunda çekildi. Ama sağlığı bozulan sadece Muharrem İnce değilmiş. Annesi Zekiye Hanım linç kampanyasından çok etkilenmiş. Tabii ki o bir anne. Sonunda hasta olmuş. Muharrem İnce’nin çekilme kararı almasında annesinin hasta olması da çok etkili olmuş.''

ERDOĞAN'DAN İNCE'YE TELEFON: ANNEN VE SENİN İÇİN NE YAPABİLİRİM?

Abdulkadir Selvi, yazının devamında ise şunları kaydetti; ''Cumhurbaşkanı Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığından çekilme kararı üzerine Muharrem İnce’yi aramıştı. İnce’yi Kılıçdaroğlu da aramıştı. Muharrem İnce’nin yakın çevresine, iki liderle görüşmesine ilişkin olarak şu değerlendirmeyi yaptığı söyleniyor.

“Erdoğan aradı. Annemin hasta olduğunu öğrenmiş. Geçmiş olsun, dedi. Annen için ne yapabilirim, diye sordu. Senin için ne yapabilirim, diye sordu. Kemal Bey aradı beni bir gün sonra, Tandoğan mitingine davet etti.”

İşte iki lider, iki farklı yaklaşım.

Her şey siyaset değil. İnsani çizgi başka bir şey.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!