banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1915 Çanakkale Köprüsü çalışanlarına övgü: Tarih yazdınız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, açılışı gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışan işçiler ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanlara telefonla hitap etti. İşçilere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Muhteşem eseri meydana getirirken bir tarih yazdınız. Yazdığınız tarihle de artık on yıllar geçse de inşallah anılacaksınız.' dedi.

Gündem 19.03.2022, 11:27 19.03.2022, 13:15
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 18 Mart 2017'de temeli atılan 1915 Çanakkale Köprüsü, dün, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 107'nci yıl dönümünde hizmete açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açılışını yaptığı 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara- Çanakkale Otoyolu'ndan araç geçişleri de başladı. 1915 Çanakkale Köprüsü'nden geçişler 1 hafta ücretsiz olacak. Köprüden geçişlerin ücreti, 1 hafta sonra ise 200 TL olacak.

KÖPRÜDE GEÇİŞLER BAŞLADI

Gece yarısından itibaren araçların 1 hafta ücretsiz olarak geçmeye başladığı 1915 Çanakkale Köprüsü'nde yoğunluk da oluşmaya başladı. 

TELEFONLA ÇALIŞANLARA HİTAP ETTİ: TARİH YAZDINIZ

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışan personele bu sabah kahvaltıda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada köprü çalışanlarına telefonla seslenirken şu ifadeleri kullandı; ''Değerli arkadaşlar öncelikle sizlerle dün yaşadığımız mutlu günün ardından böyle bir kahvaltı sohbetinde bir araya gelmenizden ayrıca memnun oldum. Orada gerek bakanımız Adil bey, gerekse yüklenici firmaların yöneticileri, mühendisinden mimarına sizler hepiniz çok farklı bir özveriyle bu muhteşem eseri meydana getirirken bir tarih yazdınız. Yazdığınız tarihle de artık on yıllar geçse de inşallah anılacaksınız. Köprünün üzerinden bir yakadan diğer yakaya geçmek suretiyle oradaki güzelliği gördüm ve yaşadım. Sizlerin korkusuzca emeğiniz her türlü takdirin üzeindedir. Sizleri şahsım milletim ve ailem adına tebrik ediyorum kutluyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum ve hepinizi gözlerinizden öpüyorum sağolun varolun.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!