banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gidiyor: Anlaşmalar ve mutabakat metinleri imzalanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'un davetlisi olarak bugün bu ülkeye gidiyor. Ziyarette iki ülke arasında muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması öngörülüyor.

Gündem 21.11.2023, 01:25
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir'e gidiyor: Anlaşmalar ve mutabakat metinleri imzalanacak

Almanya'daki temaslarını tamamlayan ve yurda dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarına Cezayir ziyaretiyle devam edecek. Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un davetiyle Türkiye ile Cezayir arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyinin İkinci Toplantısına katılacak olan Erdoğan, gün içerisinde bu ülkeye hareket edecek.

GAZZE'DEKİ DUURM DA GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Konsey Toplantısı'na iki ülke devlet başkanı ve bakanlarının katılacağını duyurdu. Başkent Cezayir'de gerçekleştirilecek toplantı kapsamında yapılacak görüşmelerde, son dönemde önemli ivme kazanan Türkiye-Cezayir ilişkileri tüm yönleriyle gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

İki cumhurbaşkanı 7 Ekim'den bu yana İsrail şiddetine maruz kalan Gazze'deki durumu da görüşecek. Konsey Toplantısı dolayısıyla Türkiye-Cezayir ilişkilerinin ahdi zeminine önemli katkılar sağlayacak muhtelif anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!