banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de 15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı'na katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada o gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkının ödenemeyeceğini söyledi.

Gündem 15.07.2021, 12:20 15.07.2021, 18:53
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz

Türkiye'nin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızan ve gerçek amaçlarını 15 Temmuz'da açığa çıkaran FETÖ'nün, darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5'inci yıl dönümü programı kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne geldi. Erdoğan, burada askeri törenle karşılandı.

KARANFİL BIRAKTI

Askeri törenle karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk bombanın atıldığı anıta karanfil bıraktı. Erdoğan'ın protokole geçmesinin ardından 15 Temmuz Şehitlerini anma programı başladı. Törende saygı duruşunun ardından, Kur'an-ı Kerim tilavetine geçildi. Kur'an tilaveti sonrası dua edildi.

ŞENTOP: DIŞ DESTEKLİ İŞGAL

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Gazi Meclis'teki programda açıklamalarda bulunuyor. Şentop'un açıklamaları şöyle: 

''Ülkemizde gerçekleşen her askeri darbenin asıl sebebi, Türkiye’nin bağımsız politikalar geliştirecek güce erişmesini engellemektir. Türkiye'nin adli, askeri ve mülki bürokrasisine sızmış FETÖ aparatı yerinden söküldükçe Türkiye milli hedeflerine doğru daha emin ve kararlı adımlar atmaya başlamıştır. Bu mücadeleyi zayıflatmak, itibarsızlaştırmak ve hafifletmek, esasen Türkiye’ye suikast manası taşır. Türkiye'deki darbecilerin ve destekçilerinin ayırt edici vasfı, hiçbir bakımdan milli olmamalarıdır. Bu darbe girişimi Türkiye’ye yönelik dış destekli bir işgal hareketidir"

ERDOĞAN: CESARET ABİDELERİNİN HAKKINI ÖDEYEMEYİZ

Mustafa Şentop'tan sonra söz alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı; 

- Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali uğrunda can veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Tüm gazilerimize hayırlı, uzun ömürler diliyorum. O gece özgürlüğüne vatanına, devletine, geleceğine sahip çıkan milletimin tüm fertlerine şükranlarımı sunuyorum.

-  Fedakarlıkları ile o karanlık geceyi kardan aydınlık bir sabaha kavuşturan yiğitlerin hakkını asla ödeyemeyiz. O gece çıplak elleriyle tankları durduran cesaret abidelerinin hakkını ödeyemeyiz.

- Hiç kimsenin, özellikle bu güzide çatı altında (Meclis) görev yapanların 15 Temmuz gecesi milletin verdiği bu şanlı mücadeleyi önemsizleştirmeye hakkı yoktur.

- 15 Temmuz, hakkın batıla, adaletin zulme, istiklalin istiskale galip gelmesinin adıdır. 15 Temmuz şehitleri batıla, zalime ve küfre karşı yürütülen hak mücadelesinin günümüzdeki temsilcileridir.

- 15 Temmuz; milletin, milli iradenin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir.

RİZE'DEKİ SEL FELAKETİ

- Felaket neticesinde kaybolanlar var. Şu anda üç bakanımız orada. Valimiz ve tüm görevliler arama çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!