banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna- Hersek ve Karadağ'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna- Hersek ve Karadağ'a ziyarette bulunacak.

Gündem 27.08.2021, 00:08
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna- Hersek ve Karadağ'a gidiyor

İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi'nin davetine icabet ederek, 27 Ağustos 2021 tarihinde Bosna-Hersek'e resmi bir ziyaret gerçekleştireceği belirtildi.

Ziyaret çerçevesinde Bosna- Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sayın Zeljko Komşiç ve Konsey Üyeleri Sayın Şefik Caferoviç ile Sayın Milorad Dodik'le yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Bosna- Hersek arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, mevcut iş birliğinin derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar görüşülecek.

KARABAĞ’I DA ZİYARTET EDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna- Hersek ziyaretinin akabinde, Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç'in davetine icabetle, 28 Ağustos 2021 tarihinde Karadağ'a resmi ziyaret gerçekleştirecek. Karadağ'da gerçekleştirilecek görüşmelerde ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla görüşülecek, iş birliğinin daha da geliştirilmesi imkanları üzerinde durulacak. Her iki ziyaret esnasında da Balkanlardaki güncel gelişmeler değerlendirilerek, diğer bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında görüş alışverişinde de bulunulacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!