banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan bıçaklı saldırıya uğrayan doktorla görüştü

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bıçaklı saldırı sonucunda yaralanan doktor Ertan İskender ile telefonda görüşüp geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gündem 01.06.2021, 17:13
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan bıçaklı saldırıya uğrayan doktorla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir hasta tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan Ertan İskender ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

AA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefon görüşmesinde Ertan İskender'den sağlık durumu hakkında bilgi aldığı belirtildi. Erdoğan, yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. 

İskender'e en kısa sürede sağlığına kavuşması için temennide bulunan Cumhurbaşkanı, saldırganın hak ettiği cezayı alması ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi için gerekenlerin yapılacağını dile getirdi.

NE OLMUŞTU?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayenesi sırasında başka bir hasta tarafından elinden ve belinden bıçaklanmıştı. Acil serviste ilk tedavisinin ardından ameliyata alınan İskender'in kopan parmakları 4.5 saatlik bir ameliyat ile yerine dikilmişti. Hastaneden yapılan açıklamada, İskender'in parmaklarını kullanamayacağını ve durumun ameliyat yapmasını engelleyeceğini belirtmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!