Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayazma Camii açılışına katıldı! 'Her camimiz ülkemiz için birer manevi muhafızdır'

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Ayazma Camii açılışında konuştu. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "Her camimizi ülkemiz ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz." ifadelerine yer verdi.

Gündem 12.08.2022, 14:04 12.08.2022, 16:23
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii'nin yeniden ibadete açılması dolayısıyla düzenlenen törende, cami cemaatinin cumasını tebrik etti.

'CAMİLERİMİZİ BİRER MANEVİ MUHAFAZ OLARAK GÖRÜYORUZ'

Üsküdar'daki 261 yıllık caminin restorasyonunun Türkiye ve alem-i İslam için hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Mimarisiyle, yeriyle, pek çok özelliğiyle şehrimize değer katan Ayazma Camii'mizin banisi Sultan 3. Mustafa'dan bugüne kadar bu eserin yaşatılması için gayret gösteren herkesi rahmetle yad ediyorum. Caminin restorasyonunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Rabb'imiz Tevbe Suresi'nde şöyle buyuruyor; 'Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. Ayazma Camii'nde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da günde beş vakit okunacak ezanların, kılınacak namazların, edilecek duaların Allah katında kabul olmasını diliyorum. Ezanlarıyla, şehirlerimizin semalarını yankılandıran her camimizi, ülkemizin ve milletimizin geleceği için vatan topraklarına dikilen birer manevi muhafız olarak görüyoruz.''

'BİR VAZİFEYİ DAHA YERİNE GETİRMİŞ OLMANIN GÖNÜL HUZURU İÇİNDEYİZ'

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni yeniden ibadete açarak fethin ve onun muzaffer komutanı Fatih'in emanetine sahip çıktıklarını dile getiren Erdoğan, "Son dönemde İstanbul'un dört bir yanında inşa ettiğimiz camilerle ecdadın bu topraklara kazıdığı mühürleri çeşitlendirdik, çoğalttık, yaygınlaştırdık. Ayazma Camii'nin restorasyonunu tamamlayıp yeniden ibadete açarak bir vazifeyi daha yerine getirmiş olmanın gönül huzuru içindeyiz." dedi.

Erdoğan, burada yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin Hak katında kabul olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Safi Arpaguş'un yaptırdığı duanın ardından beraberindekilerle restorasyonu tamamlanan Ayazma Camii'ni yeniden ibadete açtı.

Ayazma Camii açılışından kareler;

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!