banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ini imzaladı: Türkiye emin ellerde

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Anıtkabir’e çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalarken ''Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir" dedi.

Gündem 30.08.2021, 11:10 30.08.2021, 14:21
Abone ol

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99'uncu yıl dönümünde başkentte kutlamalar Anıtkabir’de başladı. Devletin zirvesi de bu anlamlı günde Anıtkabir'deki resmi törenlere katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kortejde, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve bakanlar bulunuyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da devlet erkanıyla birlikte Aslanlı Yol'da yürüdü.

ÇELENK BIRAKTI

Aslanlı Yol'daki yürüyüşün ardından Başkan Erdoğan ve devlet erkanı Anıtkabir tören alanındaki vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Erdoğan başkanlığındaki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.

ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

Erdoğan ve devlet erkanı an itibarıyla Anıtkabir'de. Başkan Erdoğan Anıtkabir Özel Defteri'ini de imzaladı. Törenlerin ardından Anıtkabir'in kapıları vatandaşlara açılacak. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları; ''Aziz Atatürk bağımsızlığımıza giden yolun altın halkalarından büyük zaferin 99. yıl dönümünde bir kez daha huzurunuzdayız. Bu tarihi günde zat-ı alinizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye'yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz. Türkiye’yi bizlere çizdiğiniz hedefler doğrultusunda parlak bir geleceğe taşıyoruz. Savunma sanayinde attığımız adımlarla milletimizin göz bebeği olan TSK'nın caydırıcılığını her alanda daha da artırıyoruz. Demokraside, adalette, hak ve özgürlüklerde hayata geçirdiğimiz reformlarla cumhur ile cumhuriyetimiz arasındaki bağı tahkim ediyoruz. Emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti emin ellerdedir, ruhun şad olsun.''

Erdoğan, Milli Savunma Bakanlığı Ay Yıldız Projesi Temel Atma Töreni ile Kara Harp Okulu'nda Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'ne katılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!