Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştü! Gündemde hangi konular var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye çalışma ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme, basına kapalı yapıldı. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, Rusya - Ukrayna savaşı, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış adımları, Erdoğan ve Aliyev'in gündeminde. 

Gündem

10.06.2024, 18:38

Türkiye, Azerbaycan'ın bağımsızlığını tanıya ilk ülke oldu. İki ülke arasındaki diplomnatik ilişkiler 1992 yılında başladı. Türkiye ve Aerbaycan kardeşlik ilişkilerini üst düzeyde tutuyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi ziyaret eden Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'i, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda karşıladı.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ikili görüşme gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki görüşme, basına kapalı yapılıdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan NATO'ya Gazze uyarısı: İsrail ile ilişkisini sürdüremez Haberi Görüntüle

HANGİ KONULAR ELE ALINACAK?

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, Rusya - Ukrayna savaşı, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki barış adımları, Erdoğan ve Aliyev'in gündeminde.

Ankara’da icra edilecek görüşmelerde, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ikili ilişkiler tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek; işbirliğinin daha da derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili münasebetlerin yanı sıra ayrıca güncel, bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması bekleniyor.

3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere 'sel kapanlı' önlem 3 yıl önce 6 kişi hayatını kaybetmişti! Yağmurun başkentinde afetlere... Haberi Görüntüle

ALİYEV NE DEMİŞTİ?

Aliyev’in bu hafta söylediği şu üç cümle dikkat çekmişti;

“Gün gelecek, dünyanın tüm sorunları Türk Devletleri Teşkilatı ile istişare yoluyla çözülecektir. Bizim durumumuz nettir. Bağımsız Filistin devleti kurulmalı ve başkenti Doğu Kudüs olmalıdır. KKTC'nin Türk Devletleri Teşkilatı'na asil üye olmasını destekliyoruz.”

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

1

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading