banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan Alevi çalışmasını bugün açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İstanbul’da Şahkulu Sultan Dergahı ve Cemevi’nde düzenlenecek törenle sekiz cemevinin açılışını gerçekleştirecek.

Gündem 07.10.2022, 07:52 07.10.2022, 14:47
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan Alevi çalışmasını bugün açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün İstanbul'da Şahkulu Sultan Dergahı ve Cemevi'ni ziyaret edecek. Dergah içinde yeni inşa edilen kompleksin açılışını yapacak Erdoğan, bazı cemevlerinin toplu açılışını da gerçekleştirecek.

Erdoğan'ın burada Alevi vatandaşların sorunlarının çözümüne dönük yeni kararları açıklaması bekleniyor.

"ALEVİLERLE İLGİLİ YENİ ADIM ATACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde grup toplantsında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı; ''İnşallah önümüzdeki cuma günü yeni bir adımını atacağımız çalışmalarla Alevi kardeşlerimizi ülkemizden koparma projelerini de onlara rağmen akamete uğratıyoruz''

8 BİN 740 TALEP BELİRLENDİ

Devam eden süreçte İçişleri ile Kültür ve Turizm bakanlıklarının koordinasyonunda ülkedeki 1585 cemevinin tamamı ziyaret edilerek, Alevi-Bektaşi vatandaşların toplam 8 bin 740 talebi belirlendi. Bu taleplerin 5 bin 600'ü karşılandı.

CARİ GİDERLER KARŞILANACAK

Öte yandan Belediyeler Kanunu’nda yapılacak bir düzenlemeyle cemevlerinin elektrik, su, temizlik, personel gibi cari giderlerinin camilerde olduğu gibi karşılanması sağlanacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!