banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyon-Şuhut yolunu açtı: Seyahat süresi 12 dakikaya inecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar - Şuhut Yolu Açılış Töreni’ne canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afyonkarahisar-Şuhut arasının 12 dakikaya düşeceğini belirtirken "2023'te bölünmüş yol uzunluğu 30 km'yi bulacak." ifadelerini kullandı.

Gündem 02.02.2023, 14:25 02.02.2023, 16:18
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Afyon-Şuhut yolu açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''AZGIN SULARI KÖPRÜLERLE AŞTIK''

Hamd olsun karayolu yatırımlarında pek az eksiğimizin kaldığı bir döneme kavuştuk. Diğer yollarımızın da kalitesini artırıyoruz. Her yatırımımız gibi yol projelerimizin de ülkemize çok yönlü faydası var. Vatandaşlarımız bu yolları kullanarak sevdiklerine kolayca kavuşuyor. Yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlarımız çok fazla yıpranmadan gidecekleri yere varıyor. İster binek ister ticari araç olsun tüm şoförlerimizin kabusu olan dağları tünellerle deldik. Azgın suları köprülerle aştık. Bugün ülkemizde karayollarında bir yerden bir yere tek başına gidip gelmek keyif haline gelmiştir.

SEYAHAT SÜRESİ12 DAKİKAYA İNECEK

Anlattıklarım sadece ulaştırmanın karayolu ayağıyla ilgilidir. Afyonkarahisar-Şuhut arası 27 dakika yerine 12 dakikaya düşecek. Milli Teknoloji Hamlemiz sayesinde Türkiye Yüzyılı'nı konuşabilir hale geldik. Ülkemizin her karışını kucaklayan yatırımlarımızla, Cumhuriyet tarihinin en eşitlikçi sosyal altyapısını kurduk. Amacımız, bu ülkenin istisnasız her yerine kara yoluyla kolayca erişilebilmesini sağlamaktır. Ülkemize 20 yıldır kazandırdığımız her yatırımı başarıyı Türkiye Yüzyılı'nın girizgahı olarak kabul ediyoruz. Türkiye Yüzyılı adını verdiğimiz bu atılımı tıpkı 2023 hedeflerimiz gibi siyasi değil milli bir vizyon olarak görüyoruz.

AKARYAKITTAN 18 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLANACAK

Eğitimden sağlığa her alanda artık ülkemizin her fertleri artık hayallerini gerçekleştirebilecek imkanlara sahiptir. Her kesimden vatandaşın bu zemin üzerinde inşa ettikleri başarı hikayelerini duydukça gururlanıyoruz. Hayır dualarını işitmek tüm yorgunluğumuzu almaya yetiyor. Vakitten 58,5 milyon lira, akaryakıttan 18 milyon lira tasarruf sağlayacak, egzoz salınımını yıllık 2 bin 200 ton azaltacağız.

''HEDEF 30 BİN KİLOMETRE BÖLÜNMÜŞ YOL''

Açılışını yaptığımız her yolla 2023 yılında ülkemizin bölünmüş yol uzunluğunu 30 bin kilometreye çıkarma hedefimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Afyonkarahsiar Şuhut Karayolu'nun bir kez daha milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Kalın sağlıcakla.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: TÜRKİYE, DÜNYANIN LİDER EKONOMİLERİ ARASINDA YÜKSELECEK

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Afyonkarahisar-Şuhut Yolu Açılış Töreni'nde konuştu. Bakan Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada "Türkiye'yi dünyanın lider ekonomileri arasına yükseltecek, milletimizi hak ettiği yere taşıyacak dev projelerimizi, devlet aklıyla planlıyor, dünyanın hizmetine sunuyoruz. Yürüttüğümüz çalışmalarla yatırım, istihdam, üretim ve ihracat odaklı büyüme stratejimize uygun biçimde hayata geçirdiğimiz ulaşım yatırımlarının meyvelerini toplamanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!