banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 14 Mayıs'ta bay bay Kemal diyeceğiz

Sultanbeyli'de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim mesajı verdi. Erdoğan, ''Küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmaya çalışanlara karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Bunlar Batı'nın 'aferin' demesine muhtaç. Yazıklar olsun. 14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata 'bay bay' demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz.'' dedi.

Gündem 03.02.2023, 15:21 03.02.2023, 17:04
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu'nun açılış törenine katıldı.

Altılı masayı yerden yere vuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata 'bay bay' demekle kalmayacak, aynı zamanda tek parti zihniyetinin bu son çırpınışlarını da sandığa gömeceğiz." dedi.

Ali Babacan'a tepki gösteren Erdoğan, ''Batı ne diyecekmiş? Aferin diyecekmiş. Yazıklar olsun. Yanımızda adam gibi yürüdüler. Bunlar Avrupa'nın Aferin demesine, biz ise milletimizin aferin demesine ihtiyaç duyarız. Bunlar eyvallah ederler.'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, altılı masanın yıkım vaatlerine çok sert sözlerle çıkıştı, "Sen kimsin ya, neyi yıkacaksın" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

İstanbul'un çevresindeki pek çok yer gibi Sultanbeyli'de 1960'larda başlayan 1980'lerde patlama yapan büyümeyle ilçe oldu. İlk yapılaşmada sağlıksız şehirleşmenin sembollerinden biri haline gelmişti. Dönemlerimizde devam eden süreçte Sultanbeyli'nin sorunlarını çözdük, altyapısını tamamladık. 350 bini aşan nüfusuyla İstanbul'un en cazip ilçelerinden biri olarak öne çıkıyor. Karşımda muhteşem bir katılım görüyorum. İşte bu Sultanbeyli'nin nereye doğru yürüdüğünü gösteriyor. 2023 14 Mayıs'ına hazır mıyız?

Parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacağız diyen kimdi? CHP. Biz ne dedik. Fatih 18 yaşında çağ kapadı çağ açtı. Torunları olarak bizim gençliğimiz de parlamentoda yerini alır. Bugün açılışını yaptığımız eserler konum ve hikayeleriyle ihtimamı hak eden yerlerdir. Aydos Kalesi geçmişi, Abdurrahman Gazi'nin kahramanı olduğu Fetih hikayesiyle milletimizin gönlünde ayrı yere sahiptir. 13 yıldır iğneyle kazar gibi sürdürülençalışmalar neticesinde ortaya böyle bir eser çıktı. Sultan korusu 127 bin metrekare alanda tesisleriyle ilçemize yakışır mesire yeri oldu.

''İSTANBUL İHMALE GELMEYECEK BİR ŞEHİRDİR''

Maziden atiye kurduğu güçlü köprü ile büyüyen Sultanbeyli'ye bu güzel eserleri kazandıran belediye başkanımız ve ekibini tebrik ediyorum. İstanbul asla ihmale gelmeyecek bir şehirdir. İstanbul gayret ister, kendisine tutku ile bağlanılmasını ister. Bu şehre aşkla hizmet edildiğinde aşılamayacak bir engel yoktur. Kendi halinde devam etse, ulaşımı ile, çöpü ile, kanalizasyonu ile, doğal gazı, elektriği ile ayakta duracak hali kalmazdı. Biz İstanbul'u yeniden ayağa kaldırdık. Biz gelmeden İstanbul'da ne vardı? Çöp, çukur, çamur. CHP bu demek.

''BAY BAY KEMAL'E DERS VERMEYE HAZIR MISINIZ?''

Bay bay Kemal'e 14 Mayıs'ta ders vermeye hazır mısınız? Yandaşlarına ders vermeye hazır mısınız? Eyvallah! Durmak yok yola devam. Şimdi, boğazın her iki yakasında yaptığımız devasa yatırımları, Marmaray, Avrasya Tüneli ile biz bu ülkede tarih yazdık tarih. Fatih karadan kadırgaları yürüttü. Biz de torunları, Marmara'nın altından raylı sistemi yürüttük. Bay bay Kemal var mı böyle bir eseriniz? Büyükşehirler var elinizde, ne yaptınız? Şunu yaptık deyin! İstanbul'a suyu, 110 km'den biz getirmedik mi? Kardeşlerim, bu bölgeler susuz değil miydi? Ta Sakarya'dan biz su getirmedik mi? Biz laf üretmedik, iş ürettik iş. İşte Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü yaptık mı? Düşünün, nerelerden nerelere geldik.

''BUNLAR BATI'NIN 'AFERİN' DEMESİNE MUHTAÇ''

Tarihi ve insani güzellikleri ortaya çıkarmak kolay kolay olmuyor. Bu çalışmaları, yaptıklarımızı engellemek, tersine çevirmek için fırsat kaçırmayan bir güruha karşı yürütüyorsanız işiniz daha zor. Kendi köhne düzenlerini sürdürmek için vesayetten, darbeye, terör örgütlerine göz kırpanlar yine kol kola girdiler. Batı ne diyecekmiş? Aferin diyecekmiş. Yazıklar olsun. Bunlar Avrupa'nın Aferin demesine, biz ise milletimizin aferin demesine ihtiyaç duyarız. Bunlar eyvallah ederler.

''YENİ BİR MEYDAN OKUMAYA HAZIRLANIYORUZ''

Biz sadece milletimizden destek bekleriz. Yarın Aydın'dayım. Menderes'in ordayım. Menderes'in 'Yeter söz milletindir' meydan okumasını hala hazmedemediklerini görüyoruz. Bunlara karşı her seçim, kazandığımız her başarı yeni bir meydan okumaydı. Küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmaya çalışanlara karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Yeter, söz de, karar da, gelecek de milletindir diyerek huzurunuza geliyoruz. Türkiye Yüzyılı için desteğinize talibiz.

''14 MAYIS'TA ARTIK ADINI BAY BAY KEMAL'E ÇEVİRECEĞİZ''

Sultanbeyli'den bugüne kadar hep olduğu gibi 14 Mayıs'ta tüm gücüyle yanımızda yer almasını bekliyoruz. Buradan her vatandaşımın ülkemizin dünden bugüne muhasebesini yaparak doğruya doğru demesi için davet ediyorum. Gençlere, gelin size emanet edeceğimiz Türkiye Yüzyılı'nı birlikte kuralım, kodlarını birlikte yazalım diyoruz. 14 Mayıs'ta artık adını Bay Bay Kemal'e çevireceğiz. Bundan şüphe duymuyorum.

''BUNLAR MUSLUK AÇAR MUSLUK''

Bizim mücadelemiz, istiklalin, istikbalin, istikrarın ve huzurun mücadelesidir. Utanmadan şunu söylüyorlar, adalet yok. Suistimaller var falan. Ey Bay Bay Kemal, bu ülkeyi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine siz mi çıkardınız? 26 havalimanından 57 havalimanına çıkaran kim? Bütün bu köprüleri yapan kim? Marmaray'ı yapan, Avrasya Tüneli'ni yapan, şehir hastanelerini yapan kim? 6100 KM'den, 30 bin KM'ye bu yolları yapan kim? Bay Bay Kemal sen mi yaptın? Yanındakiler mi yaptı? Ben bunları sayıyorum, o masanın etrafındakiler neyi sayacaklar. Bunlar musluk açarlar musluk. Başka yaptıkları bir şey yok. Bunları yapan biziz. Er meydanında mücadele eden biziz. Eksiklerimiz olabilir, bundan sonrası farklı olacak. Her şeyi tartışmayı varız.

''SEN GİT GEORGE'DEN AFERİN ALMAYA DEVAM ET''

Sen git George'den aferin almaya devam et. Zavallı bunlar ya. Bizim yanımızda adam gibi yürüdüler. Ama bizden sonra kayboldular. Rotasını ABD'den aldığı işarete göre çizenlerin bir gayreti olamaz. Ben Davos'a gideceğim. Ne yapacaksın orada? Davos'ta yanımda. IMF'nin başındaki zatla konuşuyoruz. Adamlarını gönderir taksitlerini alırsın ama Türkiye'ye talimat veremezsin. 23.5 milyar dolar borcumuz vardı. 2013'te sıfırladık. Bir daha da IMF'yi kapıya sokmadık. CHP otel lobilerinde IMF ile görüşmeye devam etti. O zaman Merkez Bankası'nın rezervi 27.5 milyar dolardı, şimdi 128.5 milyar dolar. Ülkenin hayrına bir mücadelesi olmayanların, tuğla üzerine tuğla koymayanların karşısına biz yine eserlerimiz ile çıkacağız.

"SEN KİMSİN, NEYİ YIKIYORSUN"

Türkiye'nin buna ihtiyacımız var. 14 Mayıs'a kadar durmak yok, yola devam. Kapı kapı dolaşacağız. Hayatın her alanında daha ileri gitmemize yardımcı olacak yatırımlara devam edeceğiz. Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız. Sen kimsin ya, neyi yıkıyorsun ya? Bu milletin kuruşunu yedirmeyiz diyeceksin, nasıl yıkacaksın? Yapılanları yıkacak, tersine çevirecek bir yıkım ekibine değil, daha büyük hizmetler getirecek aK Parti ve Cumhur İttifakı'na ihtiyacımız var. Türkiye 14 Mayıs'ta tercihini buna göre yapacaktır.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!