banner2

Çöp evde bitkin halde bulunan Cem Muhammet'in son hali

Bursa’da çöp evde bitkin hâlde bulunan 9 yaşındaki Cem Muhammet tedavinin ardından sağlığına kavuştu. Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Çocuk Evleri Sitesi’nde koruma altında olan ziyaret eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Cem'le masa tenisi oynadı.

Gündem 09.09.2022, 12:30 09.09.2022, 13:03
Abone ol
Çöp evde bitkin halde bulunan Cem Muhammet'in son hali

Cem Muhammet ve devlet koruması altındaki çocuklarla zaman geçiren Rektör Özkan, çocuklarla sohbet edip masa tenisi oynadı. Cem Muhammet’te gördüğü gelişimden mutluluk duyduğunu vurguladı.

Cem Muhammet hastanemize 25 Temmuz’da geldiğinde 17 kiloydu. Hareket etmekte güçlük çekiyordu.  21 günlük tedavinin sonucunda taburcu ettiğimizde artık sağlığına kavuşmuş, rahatlıkla yürüyebiliyordu. Taburcu olduktan sonra devlet koruması altına alındı. Ziyaret etmek için Cem Muhammet’in ortamına alışmasını bekledik. Onu bu kadar mutlu ve sosyalleşmiş görmekten gerçekten çok mutlu oldum.”


Rektör Özkan Antalya Çocuk Evleri Sitesi’ndeki koruma altındaki çocukların da Cem Muhammet’e arkadaşlık yaparak destek olduğunu anlattı.

Cem Muhammet ile birlikte diğer çocuklarla da tanışma imkânı buldum. Gördüğüm tablo beni duygulandırdı. Ben bu vesileyle herkese çağrıda bulunmak istiyorum. İmkanı olan herkes lütfen evlerinin kapılarını bu çocuklara açsın.

Rektör Özkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yürütülen koruyucu ailelik sistemine yönelik devlet tarafından önemli teşvikler verildiğini vurguladı. 

Devletimiz, çocukların eğitim masrafları, servis ücreti gibi birçok konuda destek veriyor. Bu anlamda ailelere de ciddi bir maddi külfet oluşturmuyor. Velayet anlamında bir sorumluluğu da yok. Devletimizin ailelerden tek beklentisi çocuklarımıza sıcak bir aile ortamı sağlamaları.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!