banner2

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken mesaj

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, koronavirüse yakalanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a geçmiş olsun mesajı gönderdi. Mesajda ikili ilişkiler açısından dikkat çeken detaylar Çin-Türkiye denkleminin yeni seviye hedefini gözler önüne serdi.

Gündem 10.02.2022, 11:08 10.02.2022, 12:15
Abone ol
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dikkat çeken mesaj

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz cumartesi günü koronavirüs testi pozitif çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a "geçmiş olsun" mesajı gönderdi.

'ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ'

Xi mesajında, "Eşim Peng Liyuan ve şahsım, size ve eşiniz Emine Hanım’a en samimi geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

DİKKAT ÇEKEN MESAJ

Çin’in Türkiye’nin salgınla mücadelesine güçlü şekilde destek vermeyi sürdüreceğine işaret eden Xi Jinping, ikili ilişkilerin gelişmesine verdiği önemi ifade ederek iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine değindi. Çin-Türkiye stratejik iş birliği ilişkilerini yeni bir seviyeye taşımak için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte çalışmayı arzuladığını kaydeden Xi ilişkilerde yeni seviye hedefini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!