banner2

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu

Binlerce insanı dolandıran Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın'ın bu gece Türkiye'ye getirileceği açıklandı.

Gündem 03.07.2021, 11:26 04.07.2021, 00:43
Abone ol
Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu

Kurduğu 'Çiftlik Bank' ile 2018 yılında, 132 bin 222 kişiden 1 milyar 139 milyon lira toplayarak, yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan, 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya'da Sao Paulo Başkonsolosluğu'na teslim olmuştu.

Brezilya'nın Sao Paulo kentindeki Türk Başkonsolosluğu'na teslim olan Çiftlik Bank dolandırıcısı Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor. 

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Brezilya'da teslim olan Mehmet Aydın için şu ifadeleri kullandı; ''Arkadaşlarımız aldılar, getirecek uçak sabah 09.50'de hareket etti. Akşam 22.30 gibi Türkiye'de olacak."

TESLİM OLACAĞINI DUYURMUŞTU

Bilindiği üzere Mehmet Aydın, yayınladığı video ile Türk yargısına teslim olacağını duyurmuştu. Aydın, "Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur" demişti.

İLK GÖRÜNTÜLER

75 bin yıla kadar hapsi istenen Mehmet Aydın'ın ilk fotoğrafları paylaşıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!