banner2

CHP’nin TOGG hazımsızlığı! Mustafa Adıgüzel, tarihi projeyi küçümsedi

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, geçtiğimiz günlerde seri üretim süreci başlayan yerli otomobil TOGG'u hedef aldı. Mustafa Adıgüzel, ''Yeni diye yutturuyorlar. 80,90 sene öncesinde yapılması gereken şeyler. Çok büyük bir iş yapmış gibi göstermek yanlış." diyerek tarihi projeyi küçümsedi.

Gündem 04.11.2022, 14:03 04.11.2022, 15:09
Abone ol

Türkiye Yüzyılı'nın projeleri arasında yer alan yerli otomobil TOGG, Cumhuriyet'in 9.yaşını kutladığı tarihi günde banttan indi ve seri üretime geçti. TOGG, 2023 yılının mart ayında trafikteki yerini alacak.

İktidarın, Türkiye'yi büyütmek adına gerçekleştirdiği projelere çamur atmayı alışkanlık haline getiren muhalfet yine çirkin yüzünü gönderdi. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, seri üretim süreci başlayan yerli otomobil TOGG'u hedef aldı.

''YENİ DİYE YUTTURUYORLAR''

Halk Tv deki programda Türkiye'ye yapılan yatırımları değersiz gösterme çalışmaları devam ediyor. CHP'nin kanalında Halk TV'de konuşan Mustafa Adıgüzel, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Bunların karnı tok, milletin aç. Öyle bakmak lazım. Zaten 30'lı yıllarda uçak yapmış 60'lı yıllarda otomobil üretmiş bir millete yüzde 80’i yabancı. Yeni diye yutturuyorlar. 80,90 sene öncesinde yapılması gereken şeyler. Çok büyük bir iş yapmış gibi göstermek yanlış."

''EMEK VAR SAYGI DUYMAK LAZIM''

Yayında yer alan DEVA Partili İdris Şahin ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Bir emek var buna saygı duymak lazım ama anlatıldığı kadar değil.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!