banner2

CHP'nin taciz ve tecavüz haritası! Vaka sayısı hızla artıyor

CHP'deki taciz ve tecavüz vakalarının ardı arkası kesilmiyor. Kırklareli'nin turistik Kıyıköy Beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Ender Sevinç hakkında, belediyede çalışan 4 kadını taciz ettiği gerekçesiyle 34 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Bu haberle birlikte, CHP'li belediyelerdeki taciz ve tecavüz zincirine yeni bir halka eklendi.

Gündem 15.11.2021, 13:14 20.11.2021, 13:19
Abone ol
CHP'nin taciz ve tecavüz haritası! Vaka sayısı hızla artıyor

CHP'deki taciz ve tecavüz vakalarının ardı arkası kesilmiyor. Kırklareli'nin turistik Kıyıköy Beldesinin CHP'li Belediye Başkanı Ender Sevinç hakkında, belediyede çalışan 4 kadını taciz ettiği gerekçesiyle 34 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.  Bu haberle birlikte, CHP'li belediyelerdeki taciz ve tecavüz zincirine yeni bir halka eklendi.

Mağdurlardan bir mimar, başkanın kendisine "Seni işe ben aldım. Vefa borcu olarak seni istiyorum" dediğini iddia ederken, bir sekreter ise "İşe başlamadan önce, benim fotoğraflarımı diğer çalışanlara göstererek, 'sekretere bakın, sekreter dediğin böyle olur' demiş. Ceketini benim giydirmemi istiyordu. Fondötenini bana sürdürüyordu. Otelde baş başa yemek yemeye davet etti" dedi. İstifa eden bir sekreter ise "Sen benimsin. Benimle birlikte olmayı dene, belki benden hoşlanacaksın, beni seveceksin" dediğini anlattı.

İŞTE CHP'DEKİ TACİZ VE TECAVÜZ VAKALARI

Partinin Erzurum il başkanı Bülent Oğuz'un yanında çalışan çaycı kadına ettiği ahlaksız teklif, CHP örgütünde görülen skandallar zincirinin halkalarından biri oldu. 

YASAK AŞK YAŞADI, ÇOCUĞU OLDU

Partide daha önce de buna benzer pek çok olay meydana geldi. Bunlardan biri CHP'li Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan. Yasak aşk yaşadığı bir kadından çocuğu olduğu ortaya çıkan Sertaslan, D.A. isimli kadının 'babalık davası' açmasıyla skandalın ana aktörü olmuştu. Geçtiğimiz nisan ayında açığa çıkan olayda Sertaslan'ın hem kadını hem de bebeği ortada bıraktığı anlaşılmıştı. Sertaslan'ın, kadınla ilişkiye girmek için koruması adına bir ev kiraladığı ifşa edilmişti. 

"ÇOK GÜZELSİN, ERKEK ARKADAŞIN VAR MI?"

Skandal zincirinin bir diger ismi CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş. Parti üyesi bir kişinin kızına tacizde bulunduğu iddia edilince hakkında disiplin soruşturması başlatıldı ancak süreç akim kaldı. Geçtiğimiz yıl B.I. adlı bir kız, arkadaşıyla gittiği hukuk bürosunda Bektaş'ın "Çok güzelsin. Akşamları nerede takılıyorsun? Erkek arkadaşın var mı?" şeklinde sorular sorduğunu, ardından başını okşamaya başladığını belirterek yaşadıklarını bir mektupla CHP Genel Merkezi'ne iletmişti. Olayın ortaya çıkması sonrası Bektaş, mağdur kızın iddialarını reddederek kendisine iftira atıldığını savundu. 

KAFTANCIOĞLU TACİZCİYİ KORUDU

Bir taciz vakasına da CHP İstanbul il örgütü yöneticileri Yasin Ilgar ile Özgür Aydın imza attı. CHP Avcılar İlçe Delegesi Özlem Hanelçi, Ilgar ile Aydın'ın kendisini taciz ettiğini ileri sürdü. Bu kişileri şikayet etmek için CHP Genel Merkezi'ne gittiğini belirten Hanelçi, olayın örtbas edildiğini söyledi. Tacizcilerden CHP'li Yasin Ilgar, partinin İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun akrabası. Kaftancıloğlu, skandalın ortaya çıkmasının ardından Hanelçi'yi savunmak yerine akrabası Ilgar'ı korumayı tercih etti ve partisine yönelik bir operasyon yapıldığını ileri sürdü. Taciz iddiasıyla polis merkezine de başvuran mağdur Hanelçi, sürecin ortaya çıkmasının ardından CHP'li yöneticilerin kendisini tehdit ettiğini kaydetti. 

BÜROSUNA ÇAĞIRDI, TECAVÜZE YELTENDİ

CHP Sultangazi İlçe Murat Poyraz ise cezaevindeki kocasının tehditlerinden bunalarak kendisine başvuran ve yardım isteyen bir kadını taciz etti. İş bulacağı vaadiyle kadını bürosuna çağıran Poyraz, TV'ye verdiği röportajlarda ismini açıklamak istemeyen kadını taciz etti. Kadına tecavüze yeltenen Poyraz'ın yaptıkları çok geçmeden duyuldu. Konu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na iletildi. Ancak Kaftancıoğlu, olayı örtbas etmekle yetindi. Skandallar zinciri öylesine mide bulandırıcı hale geldi ki, CHP'li eski milletvekili Barış Yarkadaş bile Kaftancıoğlu'na sert tepki gösterdi. 

SEBİLDEN SU ALIRKEN EĞİLİNCE...

CHP'deki tacizler bunlarla sınırlı kalmadı. Geçtiğimiz yıl CHP Muğla İl Başkanlığı'nda sekreter olarak görev yapan A.E., parti binasında CHP delegesi 58 yaşındaki Mehmet A'nın cinsel saldırısına maruz kaldı. Olay günü parti binasında su almak için su sebilinin bulunduğu holde yere eğildiği sırada Mehmet A'nın cinsel saldırısına maruz kaldığını belirten A.E., “Bir anda ne olduğunu anlayamadım. Cinsel saldırı üzerine korktum ve ani bir hamleyle su sebiline çarptım. Tepki vermek üzere geri döndüm. Mehmet A. isimli şahsa tepki gösterdim. Daha sonra yanlışlıkla olduğunu belirterek yaptığı eylemi kabul etti. Eşimden ayrı, kızımla yaşayan bir insanım ve hemen toparlanarak binayı terk ettim. Kendisi babam yaşındadır” dedi. Yaşadıklarını paylaştığı CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu'nun kendisini Mehmet A. ile barıştırmak istediğini kaydeden A.E. parti içerisinde bir sonuca varamayınca polise başvurdu. Mehmet A. hakkında savcılık, 'sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı' suçundan iddianame düzenledi.

TÜM TÜRKİYE'Yİ ŞOKE ETMİŞTİ!

CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz, önceden tanıştığı ve başka bir arkadaşıyla kafede karşılaştığı Z.Y.'ye tecavüz etti. Saçından tutup dövdüğü Z.Y.'yi sürükleyerek kafe tuvaletine sokan Karagöz, burada genç kadını tehditle çırılçıplak soydu ve ona tecavüz etti. Olayın görüntüleri bile çıkmasına rağmen suçunu mahkemede itiraf etmeyen Karagöz, 'cinsel saldırı', 'hürriyetinden yoksun kılma' ve 'tehdit' suçlarından 15 yıl hapse mahkûm oldu. Karagöz'ün de CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun ekibinden olduğu ortaya çıktı. 

O MESAJLARLA KARISINA YAKALANINCA

Taciz skandallarının bir başka adresi de Giresun'un Bulancak ilçesi oldu. CHP Bulancak İlçe Başkanı Necmi Sıbıç, evli kadınlarla uygunsuz şekilde mesajlaşıp uygunsuz görüntülerini paylaşınca karısına yakalandı. Sıbıç'ın eşi, sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapıp kocasının mesajlarını ve uygunsuz görüntülerini paylaştı. 

TOPLANTIYA ÇAĞIRDI SONRA...

CHP Bitlis İl Başkanı Veysi Uyanık'ın taciz taktiği ise kadınları "Elimde görüntülerin var" diyerek tehdit etme şeklinde oldu. Bir inşaat firmasında sekreter olarak çalışan D.C.'ye cinsel içerikli mesajlar atan ve 'Elimde görüntülerin var' diyerek şantaj yapan Uyanık, 6 yıl hapis istemiyle yargılanmıştı. Ancak D.C. tuhaf biçimde şikayetini geri çekti ve dava düştü. Uyanık tam kurtulduğunu sanırken hakkında başka bir taciz soruşturması daha açıldı. Bitlis'te yaşayan 27 yaşındaki iki çocuk annesi L.B., Uyanık tarafından kendisine tacizde bulunulduğu ve ölümle tehdit edildiğini belirterek şikayetçi oldu. Mağdur L.B., hasta çocuğu için Uyanık'tan yardım istemiş, onu toplantı bahanesiyle odasına çağıran Uyanık L.B.'ye fiziksel tacizde bulunmuştu. Kadının şikayetçi olduğunu öğrenen Uyanık, yanında 6 kişiyle birlikte genç kadının evini basmaya gidince parti yönetimi artık onu daha fazla koruyamadı. Uyanık istifa etmek zorunda kaldı. 

OLAY TELEVİZYONDA ORTAYA ÇIKTI

Malatya'nın Kale ilçesinde CHP İlçe Başkanı Süleyman Karabulut, bir kadını evlilik dışı yolla hamile bıraktığının ortaya çıkmasıyla istifa etmek zorunda kaldı.

Bir televizyon programına katılan Erdal Taşdemir, sosyal medyada tanışarak evlendiği eşi Berivan'ın, evlenmeden önce başkasından hamile kaldığını öğrendiğini anlattı. Bunun üzerine yayına telefonla bağlanan Berivan'ın kız kardeşi, ablasının CHP Kale İlçe Başkanı Süleyman Karabulut tarafından hamile kaldığını söyledi. Malatya'yı sarsan skandalda parti teşkilatı Karabulut'u korumayı göze alamadı. 

PEDOFİLİ SAPIK TUTUKLANDI 

Mide bulandıran başka bir skandalın adresi bu kez İstanbul'un Ümraniye ilçesi oldu. CHP Kırıkkale Gençlik Kolları çalışanı N.E.Y.(31), Ümraniye'de 17 yaşındaki İ.K. adlı erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklandı. Telefonunda çok sayıda erkek çocuğa ait çıplak görüntüler ve mesajlaşmalar çıkan N.E.Y., İstanbul Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 'zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı', 'şantaj', 'kişiyi hürriyetinden yoksul kılma' ve 'müstehcenlik' suçlarından toplam 20 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ÖZ YENGESİNİ TACİZ ETTİ

CHP'li Şişli Belediye Başkan Yardımcısı U.G.Y. ise ensest taciz girişimiyle partiyi sarstı. Belediyede yengesi ve kocasını kadrolu olarak işe aldıran U.G.Y. bir süre sonra yengesi K.H.'yi sözle taciz etmeye başladı. Yengesine, "Eşin dışında kimseyle flört ettin mi, özel kalemde gözüne kestirdiğin biri oldu mu, hiç anlık bir şey yaşamayı düşündün mü?" diye sorular soran U.G.Y., birkaç ay sonra ailecek sarhoş oldukları doğumgünü partisinin ardından, aşırı alkol aldığı için sızan karısı uyuyunca yengesini tacize kalkıştı. Savcılığa verdiği ifadede K.H., "İtip uzaklaştırmaya çalıştım ancak bana cinsel saldırıda bulundu" dedi. Korkunç olayın ardından ikili bir süre görüşmedi. U.G.Y.'nin 'özür' amacıyla yeniden buluştuğu K.H.'yi otomobiliyle ıssız bir yere götürüp yeniden taciz etmesi üzerine olay iş karakolda bitti. CHP'li U.G.Y. hakkında soruşturma başlatıldı ancak mağdur kadın şikayetini geri çekince konu kapandı. K.H.'nin bir süre sonra CHP'li Sarıyer Belediyesi'nde Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak işe başladığı öğrenildi. 

ŞAKA DEĞİL GERÇEK

CHP kadınlara karşı tüm şiddet unsurlarının odağına oturmasına rağmen sözde 'kadın hakları' savunuculuğunda da bayrağı kimseye kaptırmıyor. CHP Genel Merkezine asılan 'Kadına Şiddete Son' yazılı pankart ve bina önüne çekilmiş otobüs, ana muhalefet partisinin yaşadığı çelişkiyi gözler önüne serdi. Türkiye'yi sarsan onca olayın merkezinde kendileri yokmuş gibi davranan CHP teşkilatı, genel merkez önündeki otobüsün kaportasına da 'Kadına Şiddete Son' yazısı yazdırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partinin Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka'nın 'taciz, tecavüz, pedofili, dayak' gibi eylemleri şiddetten sayıp saymadığı merak konusu. 

BİRLİKTE FOTOĞRAFI ÇIKTI 

Yanında çalıştırdığı kadına sarkıntılık yaptığı ses kayıtlarıyla ortaya çıkan Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz'un, CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka ile fotoğrafları ortaya çıktı. Oğuz çalışanlarını taciz ettiği dönem bir yandan da Nazlıaka ile görüşmek için hiçbir fırsatı kaçırmamış. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!