Yandex Metrica

CHP'nin 'laiklik' krizi nüksetti! Kur'an-ı Kerim tilaveti davetinden rahatsız oldular

CHP'nin 'laiklik' krizi nüksetti! Kur'an-ı Kerim tilaveti davetinden rahatsız oldular

Ankara Mamak Müftülüğü'nün LGS öncesi öğrencileri ve velileri sabah namazına davet etmesi CHP'de hazımsızlığa sebep oldu. CHP Sözcüsü Yücel, 'laiklik' bahanesiyle öğrencilerin ve velilerin sabah namazına çağrılmasına tepki gösterdi.  

Gündem

04.06.2024, 09:46

CHP, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öncesi Ankara Mamak Müftülüğü'nün öğrencileri ve velileri sabah namazı ve Kur'an-ı Kerim tilavetine çağırmasını hazmedemedi. Müftülük, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesi öğrencilere destek olmak amacıyla bir program hazırladı. Müftülük, ÇEDES Yıl Sonu Kültür Şenlikleri kapsamında LGS'ye girecek öğrenciler ve velilerini sınav öncesi sabah namazına çağırdı. Okullara gönderilen yazıyla, 2 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı öncesinde öğrenciler ve veliler dua için sabah namazında camiye davet edildi.

Mamak Müftülüğü tarafından LGS öncesi namaz ve Kur'an-ı Kerim tilaveti için tüm resmi ve özel okullara gönderilen davette “Mamak Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü’nün ÇEDES yıl sonu kültür şenlikleri kapsamında 1 Haziran Cumartesi günü LGS’ye gidecek öğrencilere moral ve motivasyon açısından Mamak Merkez Camii’nde, sabah namazı, Kuranı Kerim Tilaveti, namaz, tesbihat ve dua ile ‘Ailecek Huzurda Kıyamdayız, Gençler İçin Duadayız’ programı gerçekleştirileceğine ilişkin ilgi yazı ekte gönderilmiş olup öğrenci ve velilerin teşvik edilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” ifadeleri kullanıldı. 

iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa silin iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa... Haberi Görüntüle

CHP YİNE RAHATSIZ OLDU

İslam dininin emrettiği ibadetlerden rahatsızlık duyan CHP, Mamak Müftülüğü'nün sınav öncesi öğrencileri sabah namazına, Kur'an-ı Kerim tilavetine, tesbihata ve duaya çağırmasına tepki gösterdi. Seçim dönemleri dışında genel olarak namaza ve İslami değerlere karşı tavırlarıyla bilinen CHP yine kamuoyunu şaşırtmadı. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, konuyla ilgili kameraların karşısına geçerek bir basın toplantısı düzenledi. CHP'nin tepkisini dile getiren Yücel'in ilk sözleri ise yine 'laiklik' oldu. 

Laiklik krizi nükseden CHP Sözcüsü Yücel açıklamalarında "Ailelerinin büyük fedakarlıklarla okuttuğu evlatlarımızı laik ve çağdaş eğitim sisteminden uzaklaştırmak isteyen AK Parti iktidarının çocuklarımıza LGS motivasyonu yine şaşırtmadı. Ankara Mamak Kaymakamlığına bağlı ilçe müftülüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğüne bir yazı gönderiyor. ÇEDES Yıl Sonu Kültür Şenlikleri kapsamında LGS'ye girecek öğrencilere moral ve motivasyon açısından sabah namazı, Kur'an-ı Kerim tilaveti, tesbihat ve dua etkinliği gerçekleştirilecekmiş, öğrenci ve velilerin teşvik edilmesi isteniyormuş. Evlatlarımıza sınav anında yaşadıkları heyecan ve stresi yönetmek için psikolojik destekte bulunmak sınav kaygılarıyla baş etmelerini kolaylaştırmak akıllarına dahi gelmedi." ifadelerini kullandı. 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

1

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading