banner2

CHP’nin Fuat Oktay'a iftirası ellerinde patladı! Bakın Veysel Filiz'in kimlerle fotosu varmış

CHP'li Engin Özkoç, uyuşturucu ticaretinden tutuklu bulunan Veysel Filiz ile çekilen bir fotoğraf karesi üzerinden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı suçlamıştı. Filiz'in, birçok CHP'liyle birlikte fotoğrafının bulunduğu ortaya çıktı.

Gündem 08.12.2022, 00:56
Abone ol
CHP’nin Fuat Oktay'a iftirası ellerinde patladı! Bakın Veysel Filiz'in kimlerle fotosu varmış

TBMM Genel Kurulu'nda CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay arasında yaşanan fotoğraf tartışmasının arka planı ortaya çıktı.

Özkoç, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı uyuşturucu ticaretinden tutuklu olan Veysel Filiz'i korumakla suçlamıştı. Oktay ile Filiz, beraber çekildiği fotoğrafı göstermesi üzerine TBMM'de gerginlik yaşandı.

OKTAY: KENDİSİNİ HİÇ TANIMAM

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ise Veysel Filiz konusundaki soruya, "Ben ne gösterdiğiniz o resmin kim olduğunu anladım ne de o kendi aranızda, amigolarınız ile bağırmanızı anladım. Şimdi anlıyorum ki bir isim. Veysel Filiz mi, neydi? Filiz diye bir isim. Buradan açık ve net şekilde ifade ediyorum. Kamuya ve basına açık bir toplantıda, kalabalıkta bir fotoğraf çektirmiş. Bir, kendisini hiç tanımam. Ne öncesinde ne sonrasında kendisiyle hiçbir irtibatım, herhangi bir konuyla olmamıştır. O fotoğraflara da ben bakarım. İşlediği veya karıştığı, kamuya ve basına açık olan bir yerde bir fotoğraf çektiriyor ve birisi size merhaba diyor. Ne öncesinde ne sonrasında tanırım. Kendisiyle öncesinde de sonrasında da hiçbir irtibatım olmamıştır. İşlediği veya karıştığı hiçbir suç veya mahkemeye, tutuklanmasıyla ilgili hiçbir makam, mevki ve şahsı aramam, asla irtibat kurmam söz konusu olmamıştır, olamaz ve bundan sonra da söz konusu olamayacağını buradan net şekilde ifade ederim." yanıtını verdi.

MUHALİF BASIN YALANI YAYDI

Muhalefete yakınlığıyla bilinen medya organları da dezenformasyonu büyüterek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ı kamuoyuna hedef gösterdi. Sahte içeriklerle karaladı.

SOSYAL MEDYADAN HEDEF GÖSTERDİ

Algı operasyonunu büyüterek kara propagandayı devam ettiren muhalif isimsiz hesaplar da sosyal medya üzerinden Oktay'ı suçladı. Çok sayıda belgesiz iftira üretilerek Twitter'dan servis edildi.

VEYSEL FİLİZ'İN, BAYKAL, İMAMOĞLU, LİVANELİ VE DAVUTOĞLU İLE FOTOĞRAFI ÇIKTI

Tartışmalar sürerken Veysel Filiz'in CHP'li Deniz Baykal, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Zülfü Livaneli ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. 

BÜLENT TURAN: BAKIN BAKALIM, VEYSEL FİLİZ'İN KİMLERLE FOTOSU VARMIŞ

CHP'lilerin bir fotoğraf üzerinden iftira attığını vurgulayan Turan, "Fotoğraflar üzerinden Sayın Fuat Oktay’a olmadık ithamlarda bulunanlar, iki gündür Gazi Meclisi amigo gibi “Veysel, Veysel” diye inletenler; aşağıdaki fotoğraflara bakıp utanırlar mı, özür dilerler mi?! Bakın bakalım, Veysel Filiz’in kimlerle fotosu varmış?! Algınız/iftiranız batsın!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!